Detalj s prošlogodišnjeg dvoboja Vinogradara i Samobora u Mladini / foto preuzet s portala sportnews.hr

Samoborcima igra Vinogradaru bodovi!

22. svibnja 2016.
567 Pregleda

Izvrsnu utakmicu gledali smo jučer na samoborskom Gradskom stadionu gdje su kopačke ukrstili nogometaši Samobora i Vinogradara u pretposljednjem kolu prvenstva III HNL-zapad. Nakon 90. minuta zadovoljniji su bili gosti iz Mladine jer su osvojili sva tri boda, ali domaći igrači, usprkos porazu, mogu biti ponosni na prikazanu igru.

Samobor je veći dio susreta bio bolja momčad, mameći pljesak gledatelja vrlo modernom, brzom i kombinatornom igrom, a Vinogradar je većinom bio prisiljen na obranu svog gola. Hasan, Horvat, Brujić i Držić potpuno su nadigrali veznu liniju gostiju pa je lopta uglavnom bila u nogama samoborskih igrača. Na žalost terensku dominaciju domaći napadači nisu uspjeli okruniti i zgoditkom, iako su Tomić, Horvat i Škvorc bili u izuzetno lijepim prilikama tijekom prvog poluvremena.

Vinogradar je poveo u 17. minuti iz tzv. “fliper” akcije, kad se lopta odbijala od nekoliko igrača i na kraju je gostujući stoper Dušak matirao vratara Kovačića.

U drugom poluvremenu Vinogradar je još čvršće zatvorio prilaze svojim vratima orijentirajući se na na kontranapade preko iskusnih Štuleca i Ljubojevića, koje je dugim loptama “hranio” rastrčani i borbeni Čuturilo. Jedna od takvih akcija urodila je kaznenim udarcem nakon što je Ljubojević slomio Zemana, a ovaj prema ocjeni suca Jelića, igrao rukom u kaznenom prostoru prilikom klizećeg starta. Dojma smo da se sudac prestrogo odlučio pokazati na bijelu točku, jer Zeman nije namjerno igrao rukom, no dosuđeni jedanaesterac sigurno je u 0:2 pretvorio Čuturilo.

U samoj završnici susreta Samobor napokon postiže zgoditak i to nakon akcije s desne strane koju iz blizine realizira Regović. Slijedi još nekoliko pokušaja domaćina da dođe do izjednačenja, no u jeku samoborskih napada, Štulec izmiče pozornosti domaće obrane i postavlja konačan rezultat utakmice 1:3.

III HNL-zapad – 29. kolo:

SAMOBOR – VINOGRADAR 1 : 3

Gradski stadion Samobor, Gledatelja: 150.

Glavni sudac: Jelić (Zagreb) , Pomoćni suci: Vrbanec i Varivoda (Zagreb), Četvrti sudac: Kasunić (Karlovac)

Strijelci: 0:1 – Dušak (17′), 0:2 – Čuturilo (66′ -11 m), 1:2 – Regović (87′), 1:3 Štulec (90+3′)

SAMOBOR: Kovačić Horvat (od 48, Regović ), Zeman , Ivkovčić , Makarun , Hasan , Martić  (od 61. Trupec), Brujić , Škvorc , Držić , Tomić  (od 70. Brdarić )

Trener: Sven Raić

VINOGRADAR: Bašić , Dalić , Dušak , Miloš , Španić , Čuturilo , Gavarić  (od 78. Domjančić ), Povrženić (od 69. Rihtar ), Filipović (od 66. Čejvanović ), Štulec , Ljubojević

Trener: Roy Ferenčina