Uspješan niz oplemenjen sedmom pobjedom

16. svibnja 2016.
669 Pregleda

Košarkaši Samobora u 7. kolu Ljetne lige seniora ostvarili su i sedmu pobjedu u nizu, svladavši u gostima ekipu Bosca iz Zagreba rezultatom 79:67. Nakon početnih 8:0 domaćina i čak 15 izgubljenih lopti u prvom poluvremenu, Samoborci ipak uspijevaju dobiti prvo poluvrijeme s košem prednosti, 32:33. Drugo poluvrijeme igra se puno čvršće i u egalu do pretposljednje minute utakmice kad je rezultat glasio 65:65. Tada domaćini potpuno sustaju, a Samoborci uz 4 pogođene trice i serijom od 14:2, dolaze do uvjerljive i zaslužene pobjede.

Kod naših košarkaša najučinkovitiji su bili Jakša Milatić s 21 košem, a nedostajala mu je samo jedna osvojena lopta i jedan pretrpljeni prekršaj za trostruko-dvostruki učinak. Uz njega kapetan ekipe Mateo Gionechetti imao je dvostruko-dvostruki učinak od 20 koševa i 16 skokova.