Tomislavu Božiću zlato i u katama i u borbama

16. svibnja 2016.
Komentari isključeni
833 Pregleda

Domaćin ovogodišnjeg Otvorenog prvenstva Hrvatske u kyokushin karateu bio je Karate klub Croatia iz Siska. Međunarodni karakter turniru dali su natjecatelji iz kluba KDK Austrija, a pored klubova Hrvatskog kyokushinkai saveza (Bregana DIV Bregana, Budo Ryu Zaprešić, Croatia Sisak, Domenica Sveta Nedelja, Fortis Samobor, Mas. Oyama Strmec i TNT Samobor) nastupili su i klubovi: Focus Strmec, Mladost Suhopolje te Moslavina Kutina.

U katama, odnosno zadanim formama, nastupilo je 28 natjecatelja, dok su u borbama nastupila 63 natjecatelja gdje su se borbe za dob od limača do juniora održale po pravilima punog kontakta sa zaštitnom opremom, a u dobi seniora po pravilima punog kontakta bez zaštitne opreme.

Najuspješniji klub Prvenstva bio je Croatia Sisak s osvojenih 7 zlata, 4 srebra i 2 bronce dok su Foris Samobor sa 6 zlata, 3 srebra i 2 bronce te Domenica Sveta Nedelja sa 3 zlata, 4 srebra i 2 bronce zauzeli drugo, odnosno treće mjesto po uspješnosti.

Za najbolje natjecatelje u katama proglašeni su Klara Prpić i Kristijan Bašić iz Croatie, dok su Gabriela Suša iz Fortisa i Paolo Hegeduš iz Budo Ryua, proglašeni za najbolje natjecatelje u borbama.

Najuspješniji natjecatelj turnira bio je Tomislav Božić iz Fortisa koji je osvojio zlato i u katama i u borbama.

Sljedeći turnir u organizaciji Hrvatskog kyokushinkia saveza održati će se 15. listopada u Zaprešiću u sklopu obilježavanja Jelačićevih dana i Dana grada Zaprešića, a domaćin turnira biti će klub Budo Ryu.

Valja naglasiti kako su turniri Hrvatskog kyokushinkai saveza otvoreni za sve te je stoga ovo svojevrsni poziv za nastupom svim karatašima željnim natjecanja po pravilu punog kontakta bez obzira na stil, savez ili organizaciju iz kojih dolaze.

Album fotografija sa turnira kao i informacije o radu Hrvatskog kyokushinkai saveza pogledajte na FB stranici Croatian Kyokushinkai Association.

Rezultati Otvorenog prvenstva Hrvatske 2016

KATE (zadane forme)

  1. Limači: rođeni 2002. do 2006.
    1. Bruno Pavletić, Domenica, Sveta Nedelja
    2. Mateo Ćosić, Domenica, Sveta Nedelja
    3. Patrik Mučnjak, Focus, Strmec
    4. Anas Saadalla, Mas. Oyama, Strmec
  1. Limačice: rođene 2009. do 2006.
    1. Nika Štefanović, Mas. Oyama, Strmec
    2. Mia Čakanić, Domenica, Sveta Nedelja
  1. Kadeti: rođeni 2005. do 2002.
    1. Alen Božić, Croatia, Sisak
    2. Borna Ivančić, Mas. Oyama, Strmec
    3. Hady Saadalla, Mas. Oyama, Strmec
    4. Noa Boljevac, Mas. Oyama, Strmec
  1. Kadetkinje: rođene 2005. do 2002.
    1. Klara Prpić, Croatia, Sisak
    2. Gabriela Suša, Fortis, Samobor
    3. Paula Kepe, Moslavina, Kutina
    4. Lea Bišćan, Bregana DIV, Bregana
  1. Juniori: rođeni 2001. do 1998.
    1. Tomislav Božić, Fortis, Samobor
    2. Tin Janko Stanić, Fortis, Samobor
    3. Luka Kepe, Moslavina, Kutina
  1. Seniori: rođeni 1997. i stariji
    1. Kristijan Bašić, Croatia, Sisak
    2. Luka Sekelj, Fortis, Samobor
    3. Lovro Mihelić, Fortis, Samobor

Najbolja natjecateljica u katama: Klara Prpić, Croatia, Sisak

Najbolji natjecatelj u katama: Kristijan Bašić, Croatia, Sisak

KUMITE (borbe)

  1. Mlađi limači: rođeni 2009./2008. -40kg
    1. Gabrijel Komljenović, Moslavina, Kutina
    2. Kristijan Prpić, Croatia, Sisak
    3. Ivano Mihajlović, Croatia, Sisak
    4. Ante Butka, Mladost, Suhopolje
  1. Mlađe limačice: rođene 2009./2008. -40kg
    1. Elena Ladović, Mladost, Suhopolje
    2. Klara Butka, Mladost, Suhopolje
  1. Stariji limači: rođeni 2007./2006. -35kg
    1. Mateo Ćosić, Domenica, Sveta Nedelja
    2. Jakov Kosanović, Mladost, Suhopolje
    3. Alen Ćosić, Domenica, Sveta Nedelja
  2. Stariji limači: rođeni 2007./2006. -45kg
    1. Tin Flegar, Budo Ryu, Zaprešić
    2. Leon Bišćan, Bregana DIV, Bregana
    3. Bruno Pavletić, Domenica, Sveta Nedelja
  1. Starije limačice: rođene 2007./2006. -40kg
    1. Petra Bradarić, Croatia, Sisak
    2. Mia Čakanić, Domenica, Sveta Nedelja
    3. Lea Pongrac, Budo Ryu, Zaprešić
    4. Rene Helena Lukačević, Mladost, Suhopolje
  1. Mlađi kadeti: rođeni 2005./2004. -40kg
    1. Dejan Rakic, KDK, Austrija
    2. Darijo Meštrović, Mladost, Suhopolje
  1. Mlađi kadeti: rođeni 2005./2004. -50kg
    1. Paulo Hegeduš, Budo Ryu, Zaprešić
    2. Borna Flegar, Budo Ryu, Zaprešić
    3. Florian Vizjak, TNT, Samobor
    4. Borna Ivančić, Mas. Oyama, Strmec
  1. Mlađi kadeti: rođeni 2005./2004. +50kg
    1. Roko Aralica, Croatia, Sisak
    2. Tomislav Tomić, Mladost, Suhopolje
    3. Matej Blažanović, Mas. Oyama, Strmec
  1. Mlađe kadetkinje: rođene 2005./2004. -45kg
    1. Lea Bišćan, Begana DIV, Bregana
    2. Nika Štefanović, Mas. Oyama, Strmec
  1. Stariji kadeti: rođeni 2003./2002. -50kg
    1. Leon Petrić, Begana DIV, Bregana
    2. Noa Boljevac, Mas. Oyama, Strmec
  1. Stariji kadeti: rođeni 2003./2002. -60kg
    1. Tin Pentek, Mas. Oyama, Strmec
    2. Deni Jechichanov, KDK, Austrija
  1. Stariji kadeti: rođeni 2003./2002. +60kg
    1. Alen Božić, Croatia, Sisak
    2. Benjamin Štefanović, Mas. Oyama, Strmec
    3. Borna Ladović, Mladost, Suhopolje
  1. Starije kadetkinje: rođene 2003./2002. -50kg
    1. Gabriela Suša, Fortis, Samobor
    2. Ana Kukić, Croatia, Sisak
    3. Martina Ratković, Croatia, Sisak
  1. Starije kadetkinje: rođene 2003./2002. +50kg
    1. Klara Prpić, Croatia, Sisak
    2. Iva Mijok, Mladost, Suhopolje
    3. Maja Vrančić, Fortis, Samobor
  1. Mlađi juniori: rođeni 2001./2000. -60kg
    1. Borna Polanšćak, Domenica, Sveta Nedelja
    2. Dino Lokinger, Mladost, Suhopolje
  1. Mlađi juniori: rođeni 2001./2000. -70kg
    1. Juraj Štajcer, Bregana DIV, Bregana
    2. Josip Vrančić, Mas. Oyama, Strmec
    3. Daniel Rakic, KDK, Austrija
  1. Mlađi juniori: rođeni 2001./2000. +70kg
    1. Tomislav Božić, Fortis, Samobor
    2. Luka Hećimović, Mladost, Suhopolje
    3. Marko Kovač, Mas. Oyama, Strmec
  1. Stariji juniori: rođeni 1999./1998. -65kg
    1. Tin Janko Stanić, Fortis, Samobor
    2. Mateo Raič, Domenica, Sveta Nedelja
  1. Stariji juniori: rođeni 1999./1998. -75kg
    1. Stipo Rašić, Fortis, Samobor
    2. Fran Papić, Croatia, Sisak
  1. Seniori: rođeni 1997. i ranije -80kg
    1. Lovro Mihelić, Fortis, Samobor
    2. Antonio Ivkovčić, TNT, Samobor
    3. Mustafa Husseini, KDK, Austrija
    4. Dejan Obranić, TNT, Samobor
  1. Seniori: rođeni 1997. i ranije +80kg
    1. Emanuel Lebo, KDK, Austrija
    2. Leo Pavičić, Croatia, Sisak

Najbolja natjecateljica u borbama: Gabriela Suša, Fortis, Samobor

Najbolji natjecatelj u borbama: Paolo Hegeduš, Budo Ryu, Zaprešić

Vladimir Sekelj

Edi Kirschenheuter

Novinarstvom se bavi od 1976. godine. Za Radio Samobor i Samoborske novine počinje raditi 1987. Bio je suradnik-dopisnik Sportskih novosti i Večernjeg lista, te urednik i novinar Radija SVN i Svetonedeljske panorame. Povremeno surađuje s drugim medijima, od Zagreba, preko Dubrovnika, do Sydneya.

Komentari nisu dopušteni.