Rudari pobjedom i feštom proslavili ulazak u Premier ligu

8. svibnja 2016.
1.315 Pregleda

Rukometaši Rudara pobjedom protiv Zadra od 38:32 okončali su ovosezonske prvoligaške nastupe pred svojim navijačima koji su i jučer ispunili Sportsku dvoranu u Rudama. U utakmici bez nekog posebnog rezultatskog značaja, u kojoj je pobjeda bila samo šlag na proslavu ulaska u Premier ligu, priliku da zaigraju i upišu se u strijelce dobili su svi igrači Rudara. U prikazanoj igri, naročito u prvom poluvremenu, koje je završilo minimalnom prednošću domaćina od 19:18, nije viđena karakteristična rudarska obrana, pa su se vratari Rudara Fresl i Bumbak našli na “streljani” raspucanih Zadrana.

2 (1024 x 768)

3 (1024 x 768)

Na početku drugog poluvremena do izražaja je došla snaga kolektiva u igri Rudara, koji je brzo stekao prednost od 4 do 5 zgoditaka i uspješno i rutinirano očuvao je do kraja utakmice za zasluženu pobjedu.

4 (1024 x 768)

6 (1024 x 768)

Navijači su dugim pljeskom nagradili “rudare”, koji su još dva kola prije ovog susreta osigurali ulazak u najviši stupanj natjecanja, u Premier ligu. Pljesak su prije početka utakmice zaslužile i sve mlađe selekcije Rukometnog kluba Rudar za izvrsne ovosezonske rezultate, a najmlađi “rudari” imali su čast biti pratnja igračima Rudara i Zadra prigodom početnog izlaska na parket.

1 (1024 x 768)

8 (1024 x 768)

Nakon pobjede protiv Zadra, povijesni uspjeh kluba slavio se najprije na terenu, na kojemu su se svi igrači, na čelu s trenerom Darijom Gaćom, iskreno veselili postignutom rezultatu u napornoj sezoni. Slavlje je potom preseljeno u druge prostorije Sportske dvorane u Rudama gdje je, uz čašćenje jelom i pićem, potrajalo do dugo u noć.

11 (1024 x 768)

10 (1024 x 768)

Do kraja natjecanja u Prvoj hrvatskoj ligi preostalo je još samo jedno kolo u kojemu će Rudari sljedeći vikend put Dugog Rata na “izletničko” gostovanje kod Hrvatskog dragovoljca.