Europska kyokushin karate krema u Svetoj Nedelji

15. ožujka 2016.
Komentari isključeni
2.417 Pregleda

Četrdeseta obljetnica kyokushin karatea u Hrvatskoj, kojeg je davne 1976 godine donio sensei Branko Vašinko i bio prvim učiteljem u klubovima u Samoboru i Sisku, a nešto kasnije i u Zagrebu, Dugom Selu i Žabnom, obilježena je na najbolji mogući način velikim međunarodnim turnirom 13. kupom Domenice.

Ovogodišnji Kup Domenice okupio je 240 natjecatelja iz 41 kluba iz 12 zemalja: Francuske, Italije, Austrije, Švicarske, Mađarske, Poljske, Danske, Ukrajine, Makedonije, Srbije, Bosne i Hercegovine te Hrvatske.

Turnir je održan u novoj svetonedeljskoj školskoj sportskoj dvorani pred brojnom publikom.

Nakon svečanog otvaranja, 75 natjecatelja nastupilo je u katama odnosno zadanim formama u 8 kategorija na 2 tatamija, a nakon toga, 210 natjecatelja u 31 kategoriji na 4 tatamija nastupilo je u borbama i to po pravilima punog kontakta sa zaštitnom opremom za djecu i juniore te punog kontakta bez zaštitne opreme za seniore.

Generalni pokrovitelj turnira bila je Zagrebačka županija i župan Stjepan Kožić, a pokrovitelji turnira bili su Grad Sveta Nedelja, Zavod za hitnu medicinu Zagrebačke županije, Zajednica športskih udruga i saveza Zagrebačke županije, Sportska zajednica grada Sveta Nedelja, Turističke zajednice Zagrebačke županije i Svete Nedelje te firme Olival d.o.o., Bieresdorf d.o.o., AWT d.o.o. (Fructal), Auspuh Lastovčić i Caffe bar Domenica.

Medijski pokrovitelj turnira bio je Radio Samobor.

Turnir je otvorio Mario Vlahović, izaslanik župana Zagrebačke županije i potpredsjednik Skupštine Zagrebačke županije, a nazočnima se u ime Grada Svete Nedelje obratio zamjenik gradonačelnika Ivica Pavlić.

Prigodnim riječima obratio se i Boris Makarun, zamjenik predsjednika Zajednice sportskih udruga i saveza Zagrebačke županije, a turniru su nazočili i Zoran Žitković, predsjednik Sportske zajednice grada Sveta Nedelja te oba potpredsjednika, Dubravko Šeketa i Nenad Herceg, dok je ispred Nadzornog odbora Sportske zajednice grada Sveta Nedelja, otvaranju nazočio Ervin Škacan.

Među uzvanicima bio je i Marijan Jurić, predsjednik Sportskog saveza Svete Nedelje od osnutka 1999. pa do 2008. te predsjednik Zajednice sportskih udruga i saveza Zagrebačke županije od 2007. do 2011.

Kasnije tijekom turnira pristigli su i Siniša Krajač, pomočnik glavnog tajnika HOO-a za lokalni sport te gradonačelnik Svete Nedelje Drago Prahin, koji je na kraju turnira uručio zaslužena odličja najuspješnijima te prigodne poklone poduzeća Olival i Bieresdorf.

U ime Hrvatskog kyokushinkai saveza, nazočne je pozdravio predsjednik Drago Plečko, dok je u ime organizatora turnira, Kyokushin karate kluba Domenica Sveta Nedelja, predsjednik Vladimir Sekelj zahvalio svima koji su pomogli u organizaciji turnira, među kojima je i tvrtka AWT (Fructal) donacijom sokova i energetskih ploćica za sve natjecatelje.

Otvaranje turnira svojim su nastupom uveličale Svetonedeljske mažoretkinje.

Najuspješniji natjecatelj turnira sa osvojenim zlatom i u katama i u borbama je Tomislav Božić iz samoborskog Fortisa i to u kategorijama juniora (kate) te u kategoriji mlađih juniora +70kg (borbe).

Najuspješniji domaći klub bio je Fortis sa ukupno osvojenih 4 zlata: pored Tomislava tu su Gabriela Suša u starijim kadetkinjama -50kg i Tin Janko Stanić u starijim juniorima -65kg.

Natjecatelji kluba Bregana DIV osvojili su 3 zlata: Vito Hrs u starijim limačima -35kg, David Novosel u starijim limačima -45kg i Josip Novosel u starijim kadetima +60kg.

Članovi Croatie iz Siska osvojili su 2 zlata: Klara Prpić u katama u kategoriji kadetkinja, a Roko Aralica u borbama u mlađim kadetima +50kg.

Po jedno zlato osvojili su klubovi: TNT Samobor s Dejanom Obranićem u seniorima -80kg, Mladost Suhopolje s Elenom Ladović u mlađim limačicama -40kg, Mas. Oyama Strmec s Tinom Pentekom u starijim kadetima -60 kg., te domaćin, Domenica Sveta Nedelja s Ivanom Turčinom u kategoriji starijih juniora +75kg.

Ono što je posebno obilježilo ovogodišnje izdanje Domenice je povećan broj natjecatelja u starijim kategorijama čime je turnir postao znatno atraktivniji.

Najzanimljivija borba turnira odvijala se između Krunoslava Zlodija (Bregana DIV) i aktualnog svjetskog prvaka u teškoj kategoriji seniora Emanuela Leba (KDK, Kyokushin Kan Austrija), koju je domaći natjecatelj izgubio na vagi nakon prvog produžetka.

U ženskoj konkurenciji možemo izdvojiti finalnu borbu seniorki +65 kg između Kristine Kojunđić (Fight Team Zagreb) i Angele Felber (Anglikon, IFK Švicarska) koju je tijesno izgubila domaća natjecateljica.

Posebno atraktivan bio je nastup natjecatelja u kategoriji seniora -70 kg i to prvoplasiranog Serji Solominianija (KDK, Kyokushin Kan Austrija) i trećeplasiranog Mirka Zoccoa (Sokyokushin Italija) koji su efektnim tehnikama zadnjih kružnih udaraca obarali svoje protivnike do nokauta.

Atraktivnosti na katama također nije nedostajalo naročito u seniorskoj muškoj konkurencije gdje su među 14 natjecatelja, trojica bili nosioci crnog pojasa 3. Dan, jedan nosioc 2. Dana i petorica nosioci 1. Dana, a pobjednik je bio danac Franz Rasmussen, 3. Dan.

Rezultati 13. kupa Domenice

 

KATE

 

  1. Limači: dječaci 2002. do 2006. godište
    1. Mjesto: Vuk Lalić, Tigar, Honkyokushin Srbija
    2. Mjesto: Armand Balogh, Karcagi SE, Matsushima Mađarska
    3. Mjesto: Mateo Ćosić, Domenica Sveta Nedelja, HKS Hrvatska

 

  1. Limačice: djevojčice 2009. do 2006. godište
    1. Mjesto: Kinga Leskó, Satoraljaujhely, Matsushima Mađarska
    2. Mjesto: Mila Mihajlović, Tigar, Honkyokushin Srbija
    3. Mjesto: Mmia Čakanić, Domenica Sveta Nedelja, HKS Hrvatska

 

  1. Kadeti: dječaci 2005. do 2002. godište
    1. Mjesto: László Kalocsai, Satoraljaujhely SE, Matsushima Mađarska
    2. Mjesto: Elia  Marzano, Sokyokushin Italija
    3. Mjesto: Daniel Furdi, Croatia Sisak, HKS Hrvatska
    4. Mjesto: Szymon  Suligowski, Matsushima Poljska

 

  1. Kadetkinje: djevojčice 2005. do 2002. godište
    1. Mjesto: Klara Prpić, Croatia Sisak, HKS Hrvatska
    2. Mjesto: Serena Tricarico, Sokyokushin Italija
    3. Mjesto: Ana Kukić, Croatia Sisak, HKS Hrvatska
    4. Mjesto: Gabriela  Suša, Fortis Samobor, HKS Hrvatska
  1. Juniori: mladići 2001. do 1998. godište
    1. Mjesto: Tomislav Božić, Fortis Samobor, HKS Hrvatska
    2. Mjesto: Escalera Alejandro, Obwalden, IFK Švicarska
    3. Mjesto: Leibundgut Dima, Obwalden, IFK Švicarska
    4. Mjesto: Abgospon Andreas, Obwalden, IFK Švicarska

 

  1. Juniorke: djevojke 2001. do 1998. godište
    1. Mjesto: Hofer Jenny, Wohlen, IFK Švicarska
    2. Mjesto: Suter Léane, Wohlen, IFK Švicarska
    3. Mjesto: Andżelika  Magda , Matsushima Poljska
    4. Mjesto: Klaudia Szabó, Karcagi SE, Matsushima Mađarska

 

  1. Seniori: muškarci 1997. godište i stariji
    1. Mjesto: Franz Rasmussen, Farum, Matsushima Danska
    2. Mjesto: Arslan Baybatirov M, Shinkyokushin Austrija
    3. Mjesto: András Suskó, Satoraljaujhely SE, Matsushima Mađarska
    4. Mjesto: Luciano Centonze, Sokyokushin Italija

 

  1. Seniorke: žene 1997. godište i starije
    1. Mjesto: Rohrer Fabienne, Obwalden, IFK Švicarska
    2. Mjesto: Ildikó Gyarmati, Karcagi SE, Matsushima Mađarska

KUMITE

 

  1. Mlađe limačice: rođene 2009./2008. -30kg
    1. Mjesto: Isidora Dušić, Tigar, Honkyokushin Srbija
    2. Mjesto: Anastasija Petrovic, Tornado, Srbija
    3. Mjesto: Lana  Milošević, Crna Mamba, Honkyokushin Srbija

 

  1. Mlađe limačice: rođene 2009./2008. -40kg
    1. Mjesto: Elena Ladović, Mladost Suhopolje, Hrvatska
    2. Mjesto: Zorica Tanasić, IBK BiH

 

  1. Stariji limači: rođeni 2007./2006. -35kg
    1. Mjesto: Vito Hrs, Bregana DIV, HKS Hrvatska
    2. Mjesto: Loris Konjuh, Bregana DIV, HKS Hrvatska
    3. Mjesto: Vuk Lalić, Tigar, Honkyokushin Srbija
    4. Mjesto: Kristijan Prpić, Croatia Sisak, HKS Hrvatska
  1. Stariji limači: rođeni 2007./2006. -45kg
    1. Mjesto: David Novosel, Bregana DIV, HKS Hrvatska
    2. Mjesto: Bruno Pavletić, Domenica Sveta Nedelja, HKS Hrvatska
    3. Mjesto: Marijan Marić, Fortis Samobor, HKS Hrvatska
    4. Mjesto: Tin Flegar, Budo Ryu Zaprešić, HKS Hrvatska

 

  1. Starije limačice: rođene 2007./2006. -40kg
    1. Mjesto: Mila Mihajlović, Tigar, Honkyokushin Srbija
    2. Mjesto: Mia Čakanić, Domenica Sveta Nedelja, HKS Hrvatska
    3. Mjesto: Noémi Kémeri, Karcagi SE, Matsushima Mađarska
    4. Mjesto: Nada Lazarević, IBK BiH

 

  1. Mlađi kadeti: rođeni 2005./2004. -40kg
    1. Mjesto: Svetislav Mitrović, IBK BiH
    2. Mjesto: Dejan  Rakic, KDK, Kyokushin Kan Austrija
    3. Mjesto: Alex Khirer, Jedaj, Shinkyokushin Mađarska
    4. Mjesto: Rudolf-Gerhard Raffetseder, KDK, Kyokushin Kan Austrija
  1. Mlađi kadeti: rođeni 2005./2004. -50kg
    1. Mjesto: Paulo Hegeduš, Budo Ryu Zaprešić, HKS Hrvatska
    2. Mjesto: József Pék, Pek, Matsushima Mađarska
    3. Mjesto: Borna Ivančić, Mas. Oyama Strmec, HKS Hrvatska
    4. Mjesto: Daniel Furdi, Croatia Sisak, HKS Hrvatska

 

  1. Mlađi kadeti: rođeni 2005./2004. +50kg
    1. Mjesto: Roko Aralica, Croatia Sisak, HKS Hrvatska
    2. Mjesto: Matej Blažanović, Mas. Oyama Strmec, HKS Hrvatska
    3. Mjesto: Nemanja Lukić, IBK BiH
    4. Mjesto: Strahinja Sekulić, Grbavica, Kyokushin unija BiH

 

  1. Mlađe kadetkinje: rođene 2005./2004. -35kg
    1. Mjesto: Ljubica Pavić, IBK BiH
    2. Mjesto: Erin Križančić, Croatia Sisak, HKS Hrvatska

 

  1. Mlađe kadetkinje: rođene 2005./2004. +35kg
    1. Mjesto: Anastasija Stojaković, Crna Mamba, Honkyokushin Srbija
    2. Mjesto: Dajana Stevanović, IBK BiH
    3. Mjesto: Ela Robeli, Budo Ryu Zaprešić, HKS Hrvatska
    4. Mjesto: Lea Bišćan, Bregana DIV, HKS Hrvatska

 

  1. Mlađe kadetkinje: rođene 2005./2004. -45kg
    1. Mjesto: Anđela Malinović, IBK BiH
    2. Mjesto: Serena Tricarico, Sokyokushin Italija
    3. Mjesto: Gordana Antić, Omladinski centar, Kyokushin unija BiH
  1. Stariji kadeti: rođeni 2003./2002. -50kg
    1. Mjesto: Goran Stanišić, IBK BiH
    2. Mjesto: László Kalocsai, Satoraljaujhely, Matsushima Mađarska
    3. Mjesto: Imam  Baybatirov M, Shinkyokushin Austrija
    4. Mjesto: Levente Magyar, Karcagi SE, Matsushima Mađarska

 

  1. Stariji kadeti: rođeni 2003./2002. -60kg
    1. Mjesto: Tin Pentek, Mas. Oyama Strmec, HKS Hrvatska
    2. Mjesto: Mitar Majstorović, Grbavica, Kyokushin unija BiH
    3. Mjesto: Darko Simić, IBK BiH
    4. Mjesto: Deni Jechichanov, KDK Kyokushin Kan Austrija

 

  1. Stariji kadeti: rođeni 2003./2002. +60kg
    1. Mjesto: Josip Novosel, Bregana DIV, HKS Hrvatska
    2. Mjesto: Nikita Ostapets, Matsuahima Ukrajina
    3. Mjesto: Alen Božić, Croatia Sisak, HKS Hrvatska
    4. Mjesto: Jakov Gojak, Focus Strmec, Hrvatska

 

  1. Starije kadetkinje: rođene 2003./2002. -50kg
    1. Mjesto: Gabriela  Suša, Fortis Samobor, HKS Hrvatska
    2. Mjesto: Ana Kukić, Croatia Sisak, HKS Hrvatska
    3. Mjesto: Martina  Ratković, Croatia Sisak, HKS Hrvatska
    4. Mjesto: Anđela Lalić, Tigar, Honkyokushin Srbija

 

  1. Starije kadetkinje: rođene 2003./2002. +50kg
    1. Mjesto: Csenge Szakács, Jedaj, Shinkyokushin Mađarska
    2. Mjesto: Klara Prpić, Croatia Sisak, HKS Hrvatska
    3. Mjesto: Andrea Milošević, Crna Mamba, Honkyokushin Srbija
    4. Mjesto: Maja Vrančić, Fortis Samobor, HKS Hrvatska
  1. Mlađi juniori: rođeni 2001./2000. -60kg
    1. Mjesto: Egger Elik, Obwalden, IFK Švicarska
    2. Mjesto: Leibundgut Dima, Obwalden, IFK Švicarska
    3. Mjesto: Borna  Polanšćak, Domenica Sveta Nedelja, HKS Hrvatska
    4. Mjesto: József  Árvai , Cepeli Padavan, Matsushima Mađarska

 

  1. Mlađi juniori: rođeni 2001./2000. -70kg
    1. Mjesto: Ábel Búza, Satoraljaujhely, Matsushima Mađarska
    2. Mjesto: Josip Vrančić, Mas. Oyama Strmec, HKS Hrvatska
    3. Mjesto: Ante Kolbas, TNT Samobor, HKS Hrvatska
    4. Mjesto: Bruno Stojanović, bregana DIV, HKS Hrvatska

 

  1. Mlađi juniori: rođeni 2001./2000. +70kg
    1. Mjesto: Tomislav Božić, Fortis Samobor, HKS Hrvatska
    2. Mjesto: Danijel Perić, Omladinski centar, Kyokushin unija BiH
    3. Mjesto: Lazar Milošević, Crna Mamba, Honkyokushin Srbija
    4. Mjesto: Patrik Rapp, Mas. Oyama Strmec, HKS Hrvatska

 

  1. Mlađe juniorke: rođene 2001./2000. -55kg
    1. Mjesto: Michel Lea Maria, Obwalden, IFK Švicarska
    2. Mjesto: Olga  Wietrak , Matsushima Poljska
    3. Mjesto: Anderhalden Nina, Obwalden, IFK Švicarska
  1. Mlađe juniorke: rođene 2001./2000. +55kg
    1. Mjesto: Aleksandra Mitrović, IBK BiH
    2. Mjesto: Đurđina Alimpić, Crna Mamba, Honkyokushin Srbija

 

  1. Stariji juniori: rođeni 1999./1998. -65kg
    1. Mjesto: Tin Janko Stanić, Fortis Samobor, HKS Hrvatska
    2. Mjesto: Mateo Raič, Domenica Sveta Nedelja, HKS Hrvatska
    3. Mjesto: Ettlin Cyrill, Obwalden, IFK Švicarska
    4. Mjesto: Magomed  Batariev, Shinkyokushin Austrija

 

  1. Stariji juniori: rođeni 1999./1998. -75kg
    1. Mjesto: Erik Szólya, Sarospataki, Matsushima Mađarska
    2. Mjesto: Erik Takacs, KWF Mađarska
    3. Mjesto: Escalera Alejandro, Obwalden, IFK Švicarska
    4. Mjesto: Jakub Wyciszkiewicz, Matsushima Poljska

 

  1. Stariji juniori: rođeni 1999./1998. +75kg
    1. Mjesto: Ivan Turčin, Domenica Sveta Nedelja, HKS Hrvatska
    2. Mjesto: Márk Ignéczi, Satoraljaujhely, Matsushima Mađarska
    3. Mjesto: Rocco Antonino, Shinkyokushin Italija
    4. Mjesto: Stipo Rašić, Fortis Samobor, HKS Hrvatska
  1. Starije juniorke: rođene 1999./1998. -60kg
    1. Mjesto: Dóra Velmovszki, Satoraljaujhely, Matsushima Mađarska
    2. Mjesto: Martina Mikulić, Mas. Oyama Strmec, HKS Hrvatska
    3. Mjesto: Suter Léane, Wohlen, IFK Švicarska

 

  1. Starije juniorke: rođene 1999./1998. +60kg
    1. Mjesto: Maria  Ozheredova, Shinkyokushin Austrija
    2. Mjesto: Bianka  Tajti, Jedaj, Shinkyokushin Mađarska
    3. Mjesto: Csenge Tóth, Jedaj, Shinkyokushin Mađarska

 

  1. Seniori: rođeni 1997. i ranije -70kg
    1. Mjesto: Serji Solomoniani, KDK, Kyokushin Kan Austrija
    2. Mjesto: Stahel Florian, Anglikon, IFK Švicarska
    3. Mjesto: Mirko Zocco, Sokyokushin Italija
    4. Mjesto: Antonio Ivkovčić, TNT Samobor, HKS Hrvatska

 

  1. Seniori: rođeni 1997. i ranije -80kg
    1. Mjesto: Dejan Obranić, TNT Samobor, HKS Hrvatska
    2. Mjesto: Lovro Mihelić, Fortis Samobor, HKS Hrvatska
    3. Mjesto: Filip Češnjak, Bregana DIV, HKS Hrvatska
    4. Mjesto: Jafar Amiri, KDK, Kyokushin Kan Austrija

 

  1. Seniori: rođeni 1997. i ranije +80kg
    1. Mjesto: Emanuel  Lebo, KDK, Kyokushin Kan Austrija
    2. Mjesto: Krunoslav Zlodi, Bregana DIV, HKS Hrvatska
    3. Mjesto: Campana Stefano, Anglikon, IFK Švicarska
    4. Mjesto: Lari Šare,  IKBO Francuska
  1. Seniorke: rođene 1997. i ranije -65kg
    1. Mjesto: Alexandra Pecinka, KDK, Kyokushin Kan Austrija
    2. Mjesto: Csenge Szereny, KWF Mađarska
    3. Mjesto: Rohrer Fabienne, Obwalden, IFK Švicarska

 

  1. Seniorke: rođene 1997. i ranije -65kg
    1. Mjesto: Felber Angela, Anglikon, IFK Švicarska
    2. Mjesto: Kristina  Kojundžić, Fight Team Zagreb, Hrvatska
    3. Mjesto: Anett  Kemény, Karcagi SE, Matsushima Mađarska
    4. Mjesto: Jelena Vrančić, Mas. Oyama Strmec, HKS Hrvatska
Mislav Maroević

Novinarstvom se aktivno počeo baviti 1976. u danas kultnom magazinu Svijet. Radijsku karijeru započinje 1978. godine na Radio Samoboru. Početkom devedesetih godina podiže obiteljsku tvrtku Matis, koja 2004. godine dobiva koncesiju Radio Samobora.

Komentari nisu dopušteni.