Online edukacija za male iznajmljivače (2. lipnja 2020. 16:03)
Isključenja struje 3 . i 4. lipnja (2. lipnja 2020. 11:22)
Isplata mirovina od 8. lipnja (2. lipnja 2020. 09:26)
O nastavi u vrijeme koronavirusa (1. lipnja 2020. 14:45)
Isključenja struje 1. i 2. lipnja (1. lipnja 2020. 08:29)
Lipanjska akcija darivanja krvi! (30. svibnja 2020. 13:25)

Ana Lenard zlatna na Svjetskom kupu

13. ožujka 2016.
1.254 Pregleda

Ana Lenard u svojoj bogatoj kolekciji kolajni ima novo zlato. Osvojila ga je ovoga vikenda nastaupajući za hrvatsku karate selekciju na Svjetskom kupu u Laškom, u susjednoj Sloveniji.

Najbolja samoborska i županijska sportašica, u konkurenciji 34 seniorke do 61 kg, došla je do najviše stube pobjedničkog postolja pobijedivši u pet mečeva. Do prvog mjesta Ana je nadmašila redom Mađaricu 3:0, Ruskinju 2:0, Alžirku 3:0, Slovakinju 2:0, a u finalu staru suparnicu, bivšu europsku prvakinju, Ukrajinku Anitu Seroginu 1:0.

2 ana i medalja (1024 x 1810)

Na Ani nitko nije uspio napraviti niti jedan jedini bod što dodatno potkrepljuje njezinu iznimnu kvalitetu.

4 MASA MARTINOVIC (1024 x 576)

Europska prvakinja u kategoriji preko 68 kg Maša Martinović također se uspela na najviše postolje čime je ponovno dokazala svoju vrsnu kvalitetu. Prva je u srazu s Mašom stradala Srpkinja 4:0, zatim Slovakinja 1:0, Bugarka 1:0, te u polufinalu Kosovarka 1:0. U finalu je Maša nadmašila Crnogorku Draganu Konjević 1:0 te je ona, kao i Ana, natjecanje završila bez primljenog boda.

U konkurenciji seniorki do 61 kg do postolja je došla i Tina Marić, osvojivši brončano odličje.

U Laškom su još iz samoborskog karate kluba nastupile Zrinka Pezer, Maja Lenard i Silvija Buzaljko, ali, nažalost nisu imale dovoljno sreće te nisu uspjele doći do boljih plasmana.

5 ANDJELO KVESIC (1024 x 576)

Iznenađenje turnira napravio je Anđelo Kvesić koji je postao pobjednik najteže kategorije, preko 84 kg. Pobijedio je Talijana 8:0, zatim Ukrajnca 5:1, pa Srbina 5:0, a u polufinalu predstavnika BiH sudačkim preglasavanjem nakon neodlučenog ishoda. U finalu Anđelo pobjeđuje Turčina Ziya Yasara 3:0 i postaje pobjednikom WKF Svjetskog kupa.

6 MUSKA EKIPA (1024 x 768)

Odlični su bili i dečki u ekipnom “neslužbenom” dijelu natjecanja koji su nakon nedavnog slavlja na Balkanskom prvenstvu ponovno odluševili ulaskom u finale te ponovno stali na vrh. Za ekipu Hrvatske nastupili su Filip Barac, braća Anđelo i Ivan Kvesić, Ante Mrvičić, Alen Šurbek, Ivan Blažićević i Zvonimir Živković.

Svjetski kup u Laškom bio je idealna prilika da se na natjecanju koje je okupilo 522 sportaša iz 40 zemalja svijeta, provjeri trenutačna forma reprezentativcima te da se do prvenstva Europe u svibnju u Francuskoj, kroz još nekoliko reprezentativnih akcija forma podigne na željenu i potrebnu razinu.