Rudar pobijedio Dugo Selo

22. veljače 2016.
826 Pregleda

U sjajnoj atmosferi, pred ispunjenim tribinama, rukometaši Rudara pobijedili su u subotu ekipu Dugog Sela u derbiju 15. kola Prve hrvatske lige s 35:30, revaširali im se za poraz u jesenskom dijelu natjecanja i tako zadržali vodeće mjesto na prvenstvenoj ljestvici s 25 bodova. Zagrebački ih Metalac prati u stopu, s istim brojem bodova jer je u 15. kolu, također kao domaćin, bio bolji od Hrvatskog dragovoljca pobijedivši ga s 32:27.

Nakon početnog ispitivanja snaga “rudari” prvu značajniju prednost imaju kod rezultata 9:6, koju uspješno održavaju do rezultata 14:11, da bi s nekoliko pogrešaka dali priliku gostima što oni koriste i pred kraj prvog poluvremena izjednačuju na 14:14. U posljednjem napadu “rudari” postižu svoj 15. pogodak u prvom poluvremenu i s minimalnom prednošću završavaju prvi dio susreta.

U nastavak susreta “rudari” kreću furiozno i u 41. minuti imaju vodstvo 22:16 koje im je dalo potrebnu sigurnost i samopouzdanje. Ponovno su bili odlični u obrani i efikasni u napadu te do kraja utakmice nisu dali priliku gostima da im ugroze sigurno vodstvo. Potrebnu pomoć imali su i od bučnih domaćih navijača koji su korektno bodrili svoje ljubimce.

Cijela momčad Rudara zaslužuje čestitke za prikazanu igru, ali ovaj put mora se istaknuti sjajan učinak Sandra Šujstera koji je postigao 10 pogodaka iz 12 pokušaja i bio najefikasniji igrač u redovima Rudara.

U sljedećem, 16. kolu, “rudari” gostuju u Crikvenici kod istoimenog domaćina koji zauzima posljednje mjesto na prvenstvenoj ljestvici bez osvojenog boda, dok se u derbiju tog kola sastaju Dugo Selo i Metalac.

Za Rudar su igrali: A. Otmačić; F. Kumerle; F. Skendrović, A. Barišić; S. Šujster 10; M. Škiljan; L. Gaća 1; Z. Fabeković 6; T. Štajnkler 5; P. Fresl; T. Brnas; J. Štajnkler 3; A. Tračak 4; L. Bumbak; E. Fresl 5; Z. Đikić 1.