19 odličja iz Ivanića

21. veljače 2016.
1.175 Pregleda

Čak 40 mladih snaga Karate kluba Samobor nastupilo je jučer u sportskoj dvorani Žeravinec u Ivanić-Gradu na tradicionalnom, 28. kupu mladosti. Skoro polovica njih okitila se odličjima, s 5 zlatnih, 6 srebrnih i 8 brončanih medalja, čime su samoborski karateke zasjelo na prvo mjesto po uspješnosti na ovom jakom natjecanju.

2 SVEN JAKOVINA (1024 x 1820)

Najuspješniji su od Samoboraca u borbama bili Paula Šogorić (na naslovnoj slici), Sven Jakovina (na slici gore), Dino Šimunec i Ian Baždar (na slikama dolje) koji su se okitili zlatnim medaljama.

3 DINO SIMUNEC (1024 x 1820)

4 IAN BAZDAR (1024 x 1820)

I mlada nada Roko Vuksanović (na slici dolje) u katama je osvojio zlato.

5 ROKO VUKSANOVIC (1024 x 1820)

Posebnu pohvalu zaslužio je Jan Katanec (na slici dolje) koji je osvojio srebrno odličje i u katama i u borbama što mogu samo najkvalitetniji karataši.

6 JAN KATANEC (1024 x 1820)

Srebrne medalje su pored Jana osvojili još Karla Mandić i Marija Čuljak u katama te Dario Szel i Ivan Terihaj u borbama.

Brončanim medaljama su se okitili Simona Szel, Tia Blažević, Lucija Gečević, Sven Naglić i Roko Čuljak u katama te Lena Duraković, Mislav Blažeković i Damjan Nenadić u borbama.

Natjecanje je organizirao Karate klub Mladost, a turnir je ove godine okupio 582 natjecatelja mlađih uzrasnih kategorija od 6 do 16 godina iz 55 hrvatskih klubova. Klubovima je ovo bio jedan od posljednih provjernih turnira pred prvenstvo Hrvatske za mlađe učenike, učenike i mlađe kadete, koje će se održati za 3 tjedna na Grobniku.