Rudari i dalje vodeća momčad I HRL

15. veljače 2016.
764 Pregleda

U velikom derbiju prve Hrvatske rkometne lige odigranom protekle subote u zagrebačkoj Kutiji šibica rukometaši Rudara odigrali su neodlučenih 27:27 protiv domaćeg Metalca i nastavili niz od 12 utakmica bez poraza, ujedno zadržavši vodeće mjesto na prvenstvenoj tablici.

Za subotnji derbi može se reći da je donio svu čar i ljepotu rukometa ali i sporta u cjelini. Ispunjene tribine, gromoglasno ali korektno navijanje, fer i sportsko ponašanje igrača na terenu te odlično suđenje stvorili su fenomenalan ugođaj pa su mnogi posjetitelji izjavili da je ovo bio “praznik rukometa”.

Sam početak utakmice nije nagovještavao dobar ishod za “rudare” jer su domaćini vrlo lako ostvarili prednost 8:4, a igra “rudara” nije štimala ni u obrani ni u napadu. Nakon “time-outa” “rudari” mijenjaju obranu i malo po malo dostižu prednost domaćina da bi u 26. minuti izjednačili rezultat na 10:10. Do kraja poluvremena iskusni domaćini uspijevaju iskoristiti greške gostiju i na odmor odlaze sa prednošću 14:11. U nastavku utakmice odvijala se prava sportska drama sa nizom preokreta i uzbudljivih trenutaka kako to samo rukomet može ponuditi.

“Rudari” u drugo poluvrijeme kreću opušteno i ubrzo imaju novo izjednačenje 16:16, da bi u 43. minuti ostvarili prvo vodstvo 18:17. Slijedi nekoliko minuta zaista odlične igre hrabrih “rudara” i na semaforu svijetli nestvarnih 23:19 u njihovu korist. Iskusni domaćini sređuju svoje redove i u 55. minuti smanjuju rezultat na 24:26, a u tim trenucima “rudari” ne koriste priliku da riješe utakmicu u svoju korist. Pri spomenutom rezultatu “rudari” presijecaju napad domaćina i imaju kontru ali vratar Martinović spašava domaćine koji u protunapadu postižu pogodak, a da bi nesreća bila kompletna suci isključuju igrača Rudara.

U naredne dvije minute brojčano nadmoćni domaćini okreću rezultat u svoju korist i imaju vodstvo 27:26. “Rudari” još jednom pokazuju zašto su vodeća momčad prve Hrvatske rukometne lige i poravnavaju rezultat na 27:27 svega 90 sekundi prije kraja utakmice.

Domaćini u narednom napadu ne koriste priliku da ostvare novo vodstvo i “rudari” imaju napad 52 sekunde prije kraja, da možda dođu do pobjedonosnog pogotka. Da bi napetost bila potpuna, “rudari” svega 18 sekundi prije kraja utakmice ne koriste zadnji napad što iskusnim domaćinima daje dovoljno vremena da pokušaju doći do konačne pobjede. U preostalih 18 sekundi još jednom je do izražaja došla poznata rudarska obrana koja domaćinima nije dopustila da upute udarac prema odličnom Bumbaku.

Neriješeni rezultat je najpravedniji ishod ove rukometne ljepotice u kojoj su obje ekipe imale svoju šansu za pobjedu, ali svakako da zadovoljniji mogu biti “rudari” koji su zadržali vodeće mjesto na prvenstvenoj ljestvici. Ostvareni rezultat i prikazana igra daje optimizam pred nadolazeći derbi s ekipom Dugog Sela koja za vodećim dvojcem zaostaje tri boda, i uz ekipu Osijeka najozbiljniji je pratitelj vodećih momčadi. Utakmica Rudar – Dugo Selo na rasporedu je u subotu 20. veljače, au sportskoj dvorani u Rudama igra se s početkom u 19.30. sati.

Rudar: F. Kumerle; T. Fabeković; S. Šujster 3; M. Škiljan; L. Gaća 1; Z. Fabeković 1; T. Štajnkler; P. Fresl; T. Brnas 7; J. Štajnkler 7; A. Tračak 5; L. Bumbak; E. Fresl 1; Z. Đikić 2;