Najnovije

Uz pohvale za organizaciju i 9 medalja za samoborske karateke na prestižnom Grand Prix-u Croatia

18. siječnja 2016.
Komentari isključeni
2.980 Pregleda

Jučer, drugog dana jubilarnog međunarodnog karate turnira 25. Grand prix Croatia nastupili su natjecatelji u katama u konkurenciji djece, kadeta, juniora, mlađih seniora, seniora i sportaša s posebnim potrebama te u borbama za mlađe uzrasne kategorije (10-14 godina).

3 (1024 x 1862)

Na tatami Sportske dvorane Samobore izašlo je ukupno 918 sportašica i sportaša, od toga 442 u konkurenciji kata dok je 476 njih nastupilo u borbama. Konkurencija je u mlađim dobnim kategorijama bila vrlo jaka, a na postolja su se uspinjali samo najbolji među najboljima što i nije bilo nimalo lako jer su kategorije bile dobrano ispunjene kvalitetenim mladim natjecateljima.

2 (1024 x 576)

Ostavljen je, ne bezrazložni dojam, da su u nekim kategorijama mlađih kadeta borbe bile atraktivnije i dinamičnije nego dan ranije u seniorskim kategorijama.

8 (1024 x 576)

Od svih rezultata drugog dana izdvajamo domaće natjecatelje, od kojih je većina bila angažirana i u organizacijskom dijelu. Prvo mjesto u borbama kod mlađih kadetkinja -45 kg osvojila je Magdalena Šuflaj, drugi je kod mlađih kadeta -41 kg bio Dino Šimunec, a treća su mjesta osvojili Ivan Terihaj (mlađi kadeti -36 kg) i Paula Šogorić (mlađe kadetkinje +55 kg).

U katama samoborski tim mlađih učenica bio je prvi, drugo mjesto pripalo je timu mlađih kadetkinja, a treća mjesta osvajaju samoborski kata timovi mlađih kadeta, učenica i mlađih učenika.

5 (1024 x 576)

Vrlo dojmljiv i emotivan nastup imali su i sportaši s posebnim potrebama koji nikoga nisu ostavili ravnodušnim.

7 (1024 x 576)

Na kraju oba dana ovog velebnog karate nadmetanja dolazile su organizatorima sa svih strana pohvale za podignutu organizaciju na stubu više od prošlogodišnje. Svi su svoj dolazak u Samobor najavili i za sljedeću godinu na 26.Grand Prix Croatia.

6 (1024 x 576)

REZULTATI DRUGOG DANA

Kumite – Učenici -30
1. KRISTIJAN GROZDANOV, FUNAKOSHI GICHIN
2. NIKOLA TOPLIČANEC, GLOBUS
3. NIKŠA LUKIĆ, Bushido Banja Luka
3. KRISTIJAN FRANK, Hercegovina-Zagreb
Kumite – Učenici -34
1. DOMINIK ŠONJE, LOTOS ZAGREB
2. IGOR BRKIĆ, BOSNIA AND HERZEGOVINA (U10-U16)
3. KEVIN DOLIĆ, BOSNIA AND HERZEGOVINA (U10-U16)
3. LUKAS LOVRIĆ, Hercegovina-Zagreb
Kumite – Učenici -38
1. LAZAR MARKOVIĆ, BOSNIA AND HERZEGOVINA (U10-U16)
2. MATEO MITROVIĆ, “B”Biograd
3. NINO DONADIĆ, TAD RIJEKA
3. STIPE RUKAVINA, JASTREB
Kumite – Učenici -42
1. DANILO JELIČIĆ, BOSNIA AND HERZEGOVINA (U10-U16)
2. ANTE VUJANOVIĆ, JADRAN ST
3. IGOR ABRAMOVIĆ, ŠD GORICA
3. GORGI PETROV, FUNAKOSHI GICHIN
Kumite – Učenici -46
1. JOSIP SLUKIĆ, GLOBUS
2. ZUBEJR BAJRAMI, FORCA
3. SALVATI ADRIANO, Obiettivo Karate Roma
3. JASIN OSMANI, FORCA
Kumite – Učenici +46
1. SANJIN BRUS, BOSNIA AND HERZEGOVINA (U10-U16)
2. UROŠ RADAN, BOSNIA AND HERZEGOVINA (U10-U16)
3. VITOMIR TRAJKOVSKI, BOTONI
3. MIKHAEL JAKOUBOV, IKA ISRAEL
Kumite – Učenice -32
1. EMA SGARDELLI, ZAMET
2. NIKA ŽERJAV, Mala Subotica
3. SARA NOVAK, Mala Subotica
3. TRINE LIND, Sportskarate.dk
Kumite – Učenice -36
1. ADNA BILANOVIĆ, BOSNIA AND HERZEGOVINA (U10-U16)
2. SARA KALAJDŽIĆ, BOSNIA AND HERZEGOVINA (U10-U16)
3. ELIDE BABIĆ, Kastav
3. BRUNA ĆORIĆ, Hercegovina-Zagreb
Kumite – Učenice -40
1. JUSRA ADEMI, FORCA
2. TONKA MIJALJEVIC, KOSTRENA
3. ADRIANA ROSS, Kastav
3. ADNA DELIĆ, BOSNIA AND HERZEGOVINA (U10-U16)
Kumite – Učenice -44
1. NIKOLINA GOLOMBOŠ, Tigar Sisak
2. BELMA RIZVIĆ, BOSNIA AND HERZEGOVINA (U10-U16)
3. LEONA GULIJA, VARAŽDIN
3. DARJA ZORIĆ, Kastav
Kumite – Učenice +44
1. LANA HRVOIĆ, ĐURĐEVAC
2. LANA LOZOVINA, OBI
3. SIMONA NIKOLOVSKA, BOTONI
3. LEJLA KUDIĆ, BOSNIA AND HERZEGOVINA (U10-U16)
Kumite – Mlađi kadeti -36
1. KRISTIJAN TOPLIČANEC, GLOBUS
2. NOA RUMENJAK, IPON ZAGREB
3. DOMAGOJ DRAŽENOVIĆ, Mladost
3. IVAN TERIHAJ, SAMOBOR
Kumite – Mlađi kadeti -41
1. ARTURS STEPANOVS, Baltijas Karate klubs
2. DINO ŠIMUNEC, SAMOBOR
3. LUKA TOMLJANOVIĆ, TUŠKANAC
3. STEFAN ŠORGIĆ, BOSNIA AND HERZEGOVINA (U10-U16)
Kumite – Mlađi kadeti -45
1. LEONS GAIDUKS, Baltijas Karate klubs
2. DENNIS LUCCHESI, GLC FIJLKAM
3. PAVLE DUAKOVIĆ, BOSNIA AND HERZEGOVINA (U10-U16)
3. DEJAN DEBELAK, BREŽICE
Kumite – Mlađi kadeti -48
1. DANIELE DE VIVO, SHIRAI CLUB S.VALENTINO
2. SEMIR MIDŽIĆ, BOSNIA AND HERZEGOVINA (U10-U16)
3. ANTE IVAKOVIĆ, OBI
3. DOMINIK KUČAN, VELIKA GORICA
Kumite – Mlađi kadeti -52
1. ADRIAN RUŽIĆ, OMEGA
2. TONĆI GRUBŠIĆ, JADRAN ST
3. DARIO GLUHINIĆ, STIJENA
3. KARLO VOLARIĆ, JASTREB
Kumite – Mlađi kadeti -57
1. LUKA JAKŠIĆ, Mladost
2. FIORE MATTEO, ASD CENTRO GINNICO PIELLE
3. NICOLA DANIEL, GLC FIJLKAM
3. ŽAN AHLIN, KRANJ
Kumite – Mlađi kadeti +57
1. MIKKEL BØGELUND, Sportskarate.dk
2. NIKOLA ROGOZARSKI, ISRAEL KARATE FEDERATION
3. LASSE BØGELUND, Sportskarate.dk
3. NAZAR AZAROV, Belarus Karate Federation
Kumite – Mlađe kadetkinje -40
1. EMA SGARDELLI, ZAMET
2. EMA ČORBA, ĐURĐEVAC
3. EMA ŠTIVIĆ, SPORTSLIFE
3. RAYA ATMA, ISRAEL KARATE FEDERATION
Kumite – Mlađe kadetkinje -45
1. MAGDALENA ŠUFLAJ, SAMOBOR
2. KATARINA ŽIVKOVIĆ, TAD RIJEKA
3. EMA JURIČIĆ, ĐURĐEVAC
3. ALEKSANDRA GRUJIC, Salzburger Karateverband
Kumite – Mlađe kadetkinje -50
1. MIA GRETA ZORKO, STIJENA
2. EMA SELMAN, BOSNIA AND HERZEGOVINA (U10-U16)
3. EVA JURINEC, RADENCI
3. TIHANA ŠULEK, SUSEDGRAD
Kumite – Mlađe kadetkinje -55
1. VIKTORIJA JOVANOVSKA, BOTONI
2. VASILIJA HRISTIC, FUNAKOSHI GICHIN
3. ELISA PONZI, GLC FIJLKAM
3. ANTONIA LOZANCIC, Salzburger Karateverband
Kumite – Mlađe kadetkinje +55
1. LOLIĆ ANJA, BOSNIA AND HERZEGOVINA (U10-U16)
2. DOMINA PAVLOVIĆ, JADRAN ST
3. MARINA VUKOVIC, Salzburger Karateverband
3. PAULA ŠOGORIĆ, SAMOBOR
Kata – Seniori (S2)
1. SAMUEL STEA, ASD METROPOLITAN KARATE BRINDISI
2. LUIGI CLAUDIO RECCHIA, PALESTRA SIRIUS
3. ANDREA LANFREDI, GLC FIJLKAM
3. FRANCESCO ZANOTTI, GLC FIJLKAM
Kata – Seniorke (S3)
1. LAURA STERCK, MTK
2. VLATKA KIUK, SLJEME2
3. FRANCESCA ONGARI, GLC FIJLKAM
3. MILANA JAKŠIĆ, Karate Federation of Serbia
Kata – U 21 (muški) (YU)
1. SAMUEL STEA, ASD METROPOLITAN KARATE BRINDISI
2. LUIGI CLAUDIO RECCHIA, PALESTRA SIRIUS
3. SOLOMON RAFAILOV, ISRAEL KARATE FEDERATION
3. RAMI SHAMILOV, ISRAEL KARATE FEDERATION
Kata – U 21 (ženski)(XU)
1. BOJANA MLADEŽIĆ, Karate Federation of Serbia
2. ILARIA PAOLETTI, CTR Toscana
3. ĽUDMILA BÁČIKOVÁ, Slovak National Team
3. NASTJA GALIČ, BREŽICE
Kata – Juniori (YJ)
1. GIUSEPPE PANAGIA, ITALY NATIONAL TEAM
2. DANIEL HAVLÍČEK, Slovak National Team
3. DAVID RAKIĆ, Karate Federation of Serbia
3. LUKA BOKARICA, PRINC1
Kata – Juniorke (XJ)
1. EMA BRÁZDOVÁ, Slovak National Team
2. CAROLA CASALE, ITALY NATIONAL TEAM
3. YULIA KORSHUN, Belarus Karate Federation
3. LISA PIVI, ITALY NATIONAL TEAM
Kata – Kadeti (YK)
1. LUKA CEROVIĆ, Karate Federation of Serbia
2. SEMNINELLI GIULIO, ITALY NATIONAL TEAM
3. STEFAN SUVAJČEVIĆ, Karate Federation of Serbia
3. PAVOL SZOLÁR, Slovak National Team
Kata – Kadetkinje (XK)
1. CAROLINA AMATO, ITALY NATIONAL TEAM
2. JOVANA SIMIĆ, Karate Federation of Serbia
3. JANA VAŇUŠANIKOVÁ, Slovak National Team
3. SARA SOLDANO, Asd Dojo matsumura
Kata – Mlađi kadeti (YC)
1. ALISON BAUYON, GLC FIJLKAM
2. MARKO BUNTESKI, FORCA
3. PIETRO BINOTTO, GLC FIJLKAM
3. ALESSIO GHINAMI, GLC FIJLKAM
Kata – Mlađe kadetkinje (XC)
1. GIULIA SARTORIS, GLC FIJLKAM
2. MATILDE GALASSI, GLC FIJLKAM
3. KLARA BRAJA, OMEGA
3. VLADANKA AVRAMOVA, URBAN INVEST
Kata – Učenici (YB)
1. RONEN AMINOF, ISRAEL KARATE FEDERATION
2. SUHEJB VESELI, FORCA
3. DAVID SPASOVSKI, FUNAKOSHI GICHIN
3. TARIK SALKIĆ, BOSNIA AND HERZEGOVINA (U10-U16)
Kata – Učenice (XB)
1. INGA GRGIĆ, GLOBUS
2. JOVANA MANCEVSKA, FUNAKOSHI GICHIN
3. NIKA TUTIĆ, “SLAVKO KRIVSKI-TERMAL” DARUVAR
3. KLARA BRAJA, OMEGA
Kata – Mlađi učenici (YA)
1. RONEN AMINOF, ISRAEL KARATE FEDERATION
2. NIK BOROVNIK, VELENJE
3. MATEJ ČUKELJ, Karate klub KIK
3. SUHEJB VESELI, FORCA
Kata – Mlađe učenice (XA)
1. MARIJA BUNTESKA, FORCA
2. KATIA ŠEGAVČIĆ, Hrvatski sokol Osijek
3. LANA DRAGIĆ, Karate Klub Rudar Velenje
3. SARA TOMIĆ, BUSHIDO ZAGREB
Kata – Cicibani (YD)
1. LUKA KISELJAK, MON CHI
2. YANIV DVIR, ISRAEL KARATE FEDERATION
3. ALI ARNAUTOVIĆ, Travnik
3. EITAN BERLER, ISRAEL KARATE FEDERATION
Kata – Cicibanke (XD)
1. TALIJA ČOLAK, OMEGA
2. DHURATA MEMETI, FORCA
3. ANA DRUŽINEC, OMEGA
3. MARIJA ŠIMUNOVIĆ, FINIDA (POREČ)
Kata tim – Juniori (YJE)
1. ITALY NT JUN-M TEAM, ITALY NATIONAL TEAM
2. KARATE ZVEZA SLOVENIJE, Karate zveza Slovenije
3. SERBIA-JUN TEAM MALE, Karate Federation of Serbia
3. GLC FIJLKAM TEAM – SALVATORI MAS, GLC FIJLKAM
Kata tim – Juniorke (XJE)
1. ITALY NT JUN-F TEAM, ITALY NATIONAL TEAM
2. CTR TOSCANA JUN-F TEAM, CTR Toscana
3. SLOVAKIA TEAM JUN-F, Slovak National Team
3. GLC FIJLKAM TEAM – TALARICO, GLC FIJLKAM
Kata tim – Mlađi kadeti (YCE)
1. GLC FIJLKAM TEAM – MAURIZZI GIO, GLC FIJLKAM
2. KATA TIM 1 FUNAKOCHI, FUNAKOSHI GICHIN
3. SALASPILS YCAD-M TEAM, Salaspils Karate Club
3. SAMOBOR TEAM YCAD-M, SAMOBOR
Kata tim – Mlađe kadetkinje (XCE)
1. URBAN TEAM YCAD-F, URBAN INVEST
2. SAMOBOR TEAM YCAD-F, SAMOBOR
3. KATA TIM ZENSKI FUNAKOCHI, FUNAKOSHI GICHIN
Kata tim – Učenice (XBE)
1. KATA TEAM FORCA UCENICE, FORCA
2. GLC FIJLKAM TEAM – ZAINA 2, GLC FIJLKAM
3. KK RUDAR VELENJE MLAJSE DEKLICE, Karate Klub Rudar Velenje
3. FEMALE TEAM SAMOBOR (B), SAMOBOR
Kata tim – Mlađi učenici (YAE)
1. IPON KATA TEAM, IPON ZAGREB
2. KATA TIM, Karate klub KIK
3. GLC FIJLKAM TEAM – ZAINA 1, GLC FIJLKAM
3. MALE TEAM SAMOBOR 2 (B), SAMOBOR
Kata tim – Mlađe učenice (XAE)
1. FEMALE TEAM SAMOBOR (A), SAMOBOR
2. MLAĐE UČENICE EKIPNO (1), FINIDA (POREČ)
3. KK RUDAR VELENJE MALCICE, Karate Klub Rudar Velenje

REZULTATI SPORTAŠA S POSEBNIM POTREBAMA
SLABOVIDNI I SLIJEPI:
1.mjesto: Mirsad Bečirović –Karlovac 1969
OSOBE S MENTALNIM POREMEĆAJEM MUŠKI:
1.mjesto: Nik Sejdiji – Slovenija
2.mjesto : Boris Kasumović – Tuzla –Sinbra
3.mjesto : Daniele Alfonsi – Italija
Edis Kasumović – Tuzla –Sinbra
OSOBE S MENTALNIM POREMEĆAJEM ŽENE:
1.mjesto: Andreea Novak – Njemačka
2.mjesto : Ines Cvetić – Centar –Velika Gorica
3.mjesto : Daniele Alfonsi – Italija
OSOBE U INVALIDSKIM KOLICIMA:
1.mjesto: Miroslav Rakić – Njemačka
2.mjesto : Ivica Vuković – Hvidra –Osijek
3.mjesto : Frederico Spalotta – Italija

Darko Šimunec

Edi Kirschenheuter

Novinarstvom se bavi od 1976. godine. Za Radio Samobor i Samoborske novine počinje raditi 1987. Bio je suradnik-dopisnik Sportskih novosti i Večernjeg lista, te urednik i novinar Radija SVN i Svetonedeljske panorame. Povremeno surađuje s drugim medijima, od Zagreba, preko Dubrovnika, do Sydneya.

Komentari nisu dopušteni.