Detalj s utakmice Samobor - Dugo Selo

Samoboru treće mjesto na kraju jeseni

30. studenoga 2015.
1.066 Pregleda

Jesenski dio prvenstva u III HNL-zapad nogometaši Samobora okončali su domaćim remijem s Dugim Selom, i dočekat će proljeće na 3. mjestu prvenstvene ljestvice.

U zadnjem jesenskom dvoboju Samoborci su imali pobjedu na pladnju, posebice nakon prvog poluvremena koje su riješili u svoju korist rezultatom 2:0. No u prvih deset minuta drugog dijela igre gosti su iskoristili neobjašnjivu konfuziju u samoborskoj obrani i u samo dvije minute izjednačili rezultat. Zaista je čudno da je samoborska momčad u nastavak utakmice istrčala kao da je pobjednik već odlučen, prepustivši gostima terensku inicijativu što su igrači Dugog Sela znalački kaznili, i pokazali da unatoč lošijim jesenskim rezultatima nisu ekipa koja se lako predaje.

Doduše, posao im je olakšao jedan od najiskusnijih domaćih prvotimaca Igor Horvat zasluživši dva žuta kartona u prvih 45 minuta susreta, prvi zbog ometanja suparnika kod izvođenja slobodnog udarca, a drugi zbog grubog prekršaja s leđa, pa je Samobor od 34. minute igrao s igračem manje. Očito je Horvat psihološki bio potpuno nespreman za ovaj dvoboj jer od igrača s toliko jakih utakmica u nogama ne očekuje sa da vlastitu momčad zbog igračke gluposti ostavi na cjedilu.

Nakon izjednačenja gostiju Samobor se ponovo probudio i krenuo napadati prema protivničkom golu što se isplatilo u 69. minuti kad je Škvorc iskoristio početničku pogrešku gostujućeg vratara Bagarića i ponovo doveo domaće u vodstvo. No u prvoj minuti sudačke nadoknade samoborska obrana ponovo loše reagira u jednom od zadnjih napada Dugog Sela,  pa lopta dolazi do Benkovića koji izvrsnim udarcem s 12-tak metara neobranjivo pogađa sam ugao Bašićeve mreže za konačnih 3:3!

Do utakmice protiv Dugog Sela Samobor je imao najbolju obranu u ligi sa samo 8 primljenih pogodaka u 14 susreta, a u zadnjem prvenstvenom ogledu domaća se mreža eto zatresla čak tri puta, što zorno pokazuje da obrambeni igrači nisu bili na uobičajenoj razini.  No i strijelci su prvom dijelu utakmice propustili nekoliko vrlo izglednih prilika, posebice Škvorc koji je promašio šansu susreta, pa i oni snose dio krivnje za ovaj neodlučeni ishod.

Ipak, kad podvučemo crtu ispod jesenskih rezultata Samoborci zaslužuju sve čestitke, jer su u svakom pogledu nadmašili očekivanja i uprave i navijača, pokazavši kako su jedna od najkvalitetnijih momčadi u ligi.

III HNL-zapad – 15. kolo

SAMOBOR – DUGO SELO 3 : 3

Stadion Samobor, Gledatelja: 70

Suci: Nikola Beatović , Antonija Dumančić , Marko Osvaldić , Igor Havranek

Strijelci: 1:0 Makarun (11′), 2:0 Tomić (36′), 2:1 Rexhepi (56′), 2:2 Skorin (57′), 3:2 Škvorc (69′), 3:3 Benković (90′)

Crveni karton: Igor Horvat (34′)

SAMOBOR: Bašić, Horvat, Makarun, Ivkovčić, Hasan, Škvorc (od 90′ Držić), Trupec, Tomić (od 63′ Regović), Brujić, Guliš (od 85′ Vranković), Zeman

Trener: Sven Raić

DUGO SELO: Bagarić, Martić, Ivić, Benković, Ivančević, Skorin, Puretić (od 86′ Forgač), Borovčak, Kovačević (od 46′ Rexhepi), Pralas (od 46′ Kwedi), Barišić

Trener: Marko Nuić