Rudari slavili u Splitu 25:26 (14:14)

30. studenoga 2015.
856 Pregleda

Rukometaši “Rudara” uspjeli su na teškom gostovanju u Splitu kod direktnog konkurenta za visoki plasman u tvrdoj i neizvjesnoj utakmici ostvariti značajnu pobjedu za daljnji nastavak natjecanja. Premda dodatno oslabljeni izostancima Sandra Šujstera i Zorana Fabekovića, “rudari” su smogli snage i odigrali još jednu dobru utakmicu u kojoj su prevagu donijeli poznata “rudarska” obrana i voljni moment kod igrača. U prvom poluvremenu “rudari” su kontrolirali igru i tri minute prije isteka poluvremena imali uvjerljivu prednost 14:10. Sa nekoliko ishitrenih i nerezonskih napada “rudari” daju priliku domaćinima za hvatanje priključka što oni koriste i na odmor se odlazi sa rezultatom 14:14. U nastavku domaćini dolaze do vodstva 17:16 i održavaju minimalnu prednost od jednog do dva pogotka do rezultata 25:24. U 58. minuti “rudari”pogotkom Lovre Gaće poravnavaju na 25:25, a sjajni Luka Bumbak brani pokušaj domaćina i “rudari” dolaze u priliku da pređu u vodstvo. Dobro pripremljen napad rezultira prekrasnim pogotkom Tomislava Štajnklera i “rudari” 40-ak sekundi prije kraja utakmice imaju vodstvo 26:25.

U preostalom vremenu agresivnom obranom “rudari” ne dozvoljavaju domaćinima da dođu u poziciju za šut i eventualno ugroze teško stečenu pobjedu. Zvuk sirene koji je označio kraj još jedne uzbudljive i neizvjesne utakmice bio je signal za još jedno veliko i zasluženo slavlje rukometaša Rudara. Za prikazanu igru i zalaganje svi dečki zaslužuju čestitke ali moramo istaknuti ponovo sjajnog Luku Bumbaka i efikasnog Zvonimira Đikića. S nova dva boda iz Splita, “rudari” su se primakli vodećem Metalcu na dva boda zaostataka, a s dva boda prednosti ispred ekipa Metkovića, Dugog Sela i Osijeka.

U narednom 11. kolu “rudare” očekuje još jedan derbi. U goste im dolazi trećeplasirana ekipa Metkovića i sigurni smo da nas čeka još jedna dobra i uzbudljiva utakmica.
Utakmica Rudar – Metković igra se u subotu 5.12. 2015. u ŠSD “Rude” s početkom u 19.30.

Rudar:Kumerle ; Skendrović 3; M. Štajnkler; Škiljan ; Gaća 5; T. Štajnkler 3; P. Fresl; Brnas 1; A. Trčak 2; L. Bumbak; E. Fresl 4; Đikić 8;