Pobjeda u derbiju

23. studenoga 2015.
844 Pregleda

U derbiju 9. kola Prve hrvatske lige rukometaši Rudara u subotu su ugostili Bjelovar. U napetoj i do kraja neizvjesnoj utakmici domaćini su slavili s 22:21.

Gosti iz Bjelovara, koji su u protekloj sezoni nastupali u Premijer ligi, pokazali su se kao čvrst i kvalitetan protivnik te s pravom gaje ambicije za povratak u najviši rang natjecanja. Rukometaši Rudara nisu podlegli pritisku i značaju utakmice i od prve minute drže konce igre u svojim rukama održavajući prednost od 1 do 2 pogotka razlike. Iskusni gosti uspijevali su odličnom obranom zaustaviti domaće strijelce, ali poznata “rudarska” obrana, predvođena sjajnim Lukom Bumbakom na golu, bila je još bolja, pa domaćini na poluvrijeme odlaze s minimalnom, ali zasluženom prednošću od 12:10.

U drugom poluvremenu vodi se bespoštedna borba za svaku loptu, a u glavnim ulogama su vratari obiju momčadi. U 47. minuti “rudari” imaju prednost 17:15 i kontranapad za povećanje vodstva, ali, na njihovu žalost, Đikićev šut brani gostujući vratar i u manje od dvije minute gosti preokreću rezultat i dolaze u vodstvo od 18:17. Rukometaši Rudara uspijevaju srediti svoje redove i u 57. minuti ponovo imaju vodstvo od 21:20. U “triler” završnici, pri neriješenom rezultatu 21:21, pri kojem su i gosti imali šansu za pobjedu, “rudari” pogotkom Tomislava Brnasa 5 sekundi prije isteka vremena dolaze do velike pobjede i dva značajna boda za daljnji tijek natjecanja.

S nova dva boda “rudari” drže 2. mjesto prvenstvene ljestvice, iza dosad neporaženih “metalaca”, a s dva boda prednosti ispred pratitelja.

U 10. kolu “rudari” gostuju u Splitu kod istoimenog domaćina.

RUDAR: Kumerle; Fabeković; Skendrović 3; M. Štajnkler 1; Šujster 1; Škiljan; Gaća; Fabeković 4; T. Štajnkler; P. Fresl; Brnas 3; J. Štajnkler; A. Trčak 5; L. Bumbak; E. Fresl 1; Đikić 6.