Rudari izbacili Ivanić

19. studenoga 2015.
892 Pregleda

Rukometaši Rudara preskičili su još jednu prepreku u natjecanju Hrvatskog kupa. U sinoćnjoj utakmici u okviru 2. kola, “rudari” su svladali ekipu premier ligaša Ivanića rezultatom 30:27, poluvrijeme 13:13. Novom pobjedom “rudari” su napravili još jedan korak ka plasmanu među šesnaest najboljih ekipa u natjecanju Hrvatskog kupa. Do ostvarenja velikog uspjeha igrači Rudara trebaju pobjediti ekipu Sesveta, koja je u 2. kolu iz daljnjeg natjecanja izbacila Medveščak NFD rezultatom 31:30.

Sinoćnja utakmica protiv odličnih gostiju iz Ivanića poslužila je i kao dobra priprema za predstojeći prvenstveni derbi protiv ekipe Bjelovara. U prvom poluvremenu “rudari” su odigrali nešto slabije s dosta promašenih šuteva i bez agresivnosti u obrani što su gosti koristili i do pred sam kraj poluvremena bili u rezultatskoj prednosti od 1 do 3 pogotka. U drugom dijelu “rudari” sređuju svoje redove i ubrzo imaju prednost 21:16, da bi dobrom igrom cijele ekipe 10-ak minuta prije kraja ostvarili prednost 28:20. Do kraja susreta priliku u redovima domaćina dobivaju igrači s manjom minutažom što gosti koriste i smanjuju rezultat na konačnih 30:27.

RUDAR: Kumerle; Fabeković; Skendrović 2; M. Štajnkler 5; Šujster 6; Gaća 1; K. Skendrović 1; Fabeković; T. Štajnkler 2; P. Fresl; Brnas 1; Runtas ; A. Trčak 7; L. Bumbak; E. Fresl 5; Škiljan 1.