Detalj s današnjeg derbija III HNL-zapad

Novigrad očitao nogometnu lekciju Samoboru

31. listopada 2015.
1.707 Pregleda

Nogometaši Novigrada očitali su danas poslijepodne pravu nogometnu lekciju igračima Samobora i u derbi susretu 11. kola III HNL-zapad nanijeli im prvi prvenstveni poraz!

Završilo je 0:3 za goste iz Istre, a njohovo je slavlje moglo biti i uvjerljivije da vratar Samobora Goran Bašić nije obranio nekoliko izvrsnih udaraca koje su mnogi već vidjeli u mreži. Dvostruki strijelac bio je Marko Bjelanović, najbolji pojedinac derbija, a jednom je poentirao nezaustavljivi Benjamin Tatar.

Tijekom cijelog susreta Novigrađani su bili apsolutno dominantni a Samoborci su djelovali prilično umorno i nemoćno. Sigurno je i utakmica prošlog utorka protiv Maksimira ostavila traga na domaćoj momčadi koja je ponovo morala zaigrati bez kapetana Nikice Brujića, čija ozljeda gležnja na žalost nije zaliječena. Brujić je ponajbolji igrač lige i jasno je da Samobor bez njega ima velikih problema u kreaciji igre.

Danas su naši nogometaši u 90 minuta stvorili samo jednu izglednu priliku za pogodak i to u 57. minuti pri rezultatu 0:0, kad je Bruno Držić izbio sam pred gostujućeg vratara Bebleka, no njegov je udarac otišao iznad vratnice. Gosti su pak u prvom poluvremenu imali nekoliko sjajnih prigoda no jednom vratnica, a u ostalim slučajevima izvrsni Bašić, spriječili su njihovo vodstvo. Početkom drugog dijela opet matna situacija za goste no udarac Tatara s 10-tak metara čudesno izbija u korner raspoloženi  vratar Samobora.

U 74. minuti gosti su napokon zatresli samoborsku mrežu a strijelac je iz neposredne blizine bio Bjelanović. Desetak minuta kasnije Domagoj Hasan griješi na dvadesetak metara, lopta dolazi do Bjelanovića koji s ruba šesnaesterca ponovo zabija pored nemoćnog Bašića. Dvije minute prije kraja susreta zasluženu pobjedu gostiju potvrđuje Tatar prizemnim udarcem s 12-tak metara.