Matija Razum prvak Hrvatske

29. listopada 2015.
1.641 Pregleda

Proteklog vikenda održano je natjecanje “Međimurje open” u orijentacijskom trčanju, koje se sastojalo od 3 utrke.

Prva je održana u subotu 24. listopada u večernjim satima, a radilo se o Prvenstvu Hrvatske u noćnoj orijentaciji. Na toj utrci OK Japetić iz Samobora predstavljalo je  8 članova, koji su osvojili 6 medalja.

medjimurje open 1 (757 x 568)

Matija Razum je nakon četiri  godine (PH sprint 2011) konačno pobijedio Matjaža Štanfela (OK Ris, 2. mjesto) i osvojio titulu prvaka Hrvatske.

Treći je bio Damir Gobec iz OK Vihora, a nadomak medalje bio je  drugi samoborski senior Frane Marković koji je natjecanje završio na 4. mjestu.

medjimurje open 3 (757 x 568)

U seniorkama, Mirja Pavić  je osvojila  3. mjesto iza Dore Težak i Ivane Gobec (obje OK Vihor), te tako ostala bez zlatne medalje koja joj je nedostajala za upotpunjene zlatne kolekcije sa svih ovogodišnjih prvenstava. Naime, Mirja je do sad osvojila sva 3 pojedinačna (sprint, duge i srednje staze), te 2 štafetna prvenstva (klasična i mix-sprint štafeta). Međutim, i ovo 3. mjesto je izuzetno velik uspjeh i zasigurno najuspješnija sezona jedne ženske elitašice.
U istoj kategoriji natjecala se i Kristina Krznar, koja je zauzela 5. mjesto.

medjimurje open 4 (757 x 568)

U  konkurenciji kadeta, sva tri samoborska natjecatelja osvojila su medalje. Prvi je bio Roko Puharić, drugi Filip Cvetković, a treći Kristijan Verović.

medjimurje open 5 (757 x 568)

A u veteranskoj kategoriji se Lino Legac također okitio naslovom prvaka Hrvatske.

medjimurje open 6 (757 x 568)

Drugog dana natjecanja, u nedelju 25.listopada, održana su 2 sprinta koja su se bodovala za Sprint kup Hrvatske. Prvi je bio na rasporedu od 10 sati  u Štrigovi. Natjecatelji OK Japetić osvojili su 6 medalja:

medjimurje open 7 (757 x 568)

Poslijepodnevna trka, održana je u 14 sati oko toplica Sveti Martin na Muri, a samoborski su natjecatelji osvojili 7 medalja:

Iva Jakopec, Ž16 – 3. mjesto
Roko Puharić, M16 – 2. mjesto
Filip Cvetković, M16 – 3. mjesto
Lino Legac, M35 – 1. mjesto

medjimruje open 8 (757 x 568)

medjimurje open 9 (757 x 568)

medjimurje open 10 (757 x 568)

medjimurje open 11 (757 x 568)