“Kristal Tuk” -biser naše županije

29. listopada 2015.
Komentari isključeni
1.794 Pregleda

U prostorijama Turističke zajednice Zagrebačke županije otvorena je izložba „Kristal Tuk“ kojom je predstavljen samoborski obrt za brušenje kristala. Ručno brušenje kristala i izrada unikatnih predmeta u Samoboru traje već 176 godina, dok obitelj Tuk svojim obrtom zadnjih 20 godina doprinosi ovom zanimanju. Njihovi unikatni predmeti rađeni su s visokim umijećem ručnog brušenja, od razigranih čipki do čistih ozbiljnih linija i modernog dizajna.

tuk3 (757 x 568)

Gradski pročelnik za finacije Željko Radovanić naglasio je kako obitelj Tuk predstavlja ime Samobora diljem svijeta.

„Drago mi je da postoje majstori koji i dalje njeguju tradiciju, a jedni od njih su i obrt Tuk koji su manufakturni biser naše županije“, rekla je direktorica Turističke zajednice Zagrebačke županije Ružica Rašperić.

Izložbi su prisustvovale i radnice obiteljskog obrta, ali i treća generacija obitelji Tuk.

tuk2 (757 x 568)

Izložba je otvorena do 7. prosinca 2015. godine, a ulaz je za sve posjetitelje slobodan.

Izvor- www.zagrebacka-zupanija.hr
Fotografije preuzete s www.zagrebacka-zupanija.hr

Anja Franić - Modrić

Diplomirala novinarstvo na Fakultetu političkih znanosti u Zagrebu. Novinarstvom se počela baviti 2002.godine, honorarno radeći za mjesečnik "Naš Samobor" te magazin Reader' s Digest. Za Radio Samobor radi od 2008. godine.

Komentari nisu dopušteni.