SONY DSC

Eurogol Ivkovčića odlučio derbi!

27. listopada 2015.
1.096 Pregleda

Nogometaši Samobora pobijedili su danas poslijepodne momčad Maksimira u zaostaloj utakmici 9. kola III HNL-zapad rezultatom 1:0, i tako zadržali vodeće mjesto na prvenstvenoj ljestvici, sada s 3 boda više od Maksimira i Novigrada!

Utakmicu je presudio velemajstorski pogodak Mateja Ivkovčića u 82. minuti, kad je u slalomu nanizao nekoliko obrambenih igrača gostujuće momčadi, a onda gromovito opalio po lopti i pospremio je iza leđa nemoćnog vratara Vidakovića. Potez i zgoditak dostojan eurovizijske razmjene!

SONY DSC

Samoborci su od prve minute zaigrali vrlo angažirano, tečno i borbeno, iako je iz momčadi izostao kapetan Nikica Brujić koji je ozlijedio gležanj na jučerašnjem treningu. Gosti su bili prisiljeni na obranu svoga gola, tako da vratar Samobora Bašić u prvom poluvremenu nije imao nikakvog posla. Prvu izglednu priliku za pogodak domaća je momčad propustila u 30. minuti nakon izvrsnog solo prodora razigranog Makaruna, koji je idealno uposlio Škvorca na 15-tak metara od gola gostiju, no njegov udarac sigurno je obranio vratar Vidaković. Par minuta kasnije pogriješio je gostujući branič Ćurković pokušavši vratiti loptu svom vrataru, no iznenadio ga je brzonogi Regović i izbio sam pred Vidakovića, koji padom u noge spriječava siguran pogodak. I onda u 35. minuti sporni trenutak koji je mogao značajno odrediti daljnji tijek susreta. Guliš je s desne strane primio jednu dobru loptu svojih veznih igrača, oslobodio se svog čuvara i krenuo prema golu Maksimira, no s leđa ga ruši gostujući branič. Jedanesterac iz udžbenika, no sudac Čalić na sveopće iznenađenje publike i veliko ogorčenje domaćih igrača ostaje nijem!

SONY DSC

U drugom poluvremenu Samobor ponovo dominantniji u posjedu lopte no bez pravih prilika za vodstvo, a gosti stisnuti na svoju polovicu i orijentirani isključivo na branjenje svog gola. Nakon opisane velemajstorije Ivkovčića i vodstva Samobora, mladi Lukas Tomić izmiješao je nekoliko gostujućih igrača, izbio sam pred vratara Vidakovića, no njegov je udarac završio par centimetara od vratnice. U zadnjim trenucima utakmice i gosti su mogli zabiti iz jedne kontre, no Magdić nije iskoristio iznenadnu priliku.

Sve u svemu, zaslužena pobjeda Samobora uz izvrsnu igru cijele momčadi, a uz strijelca Ivkovčića ocjenu više od ostalih zaslužuju Tomislav Makarun i Zvonimir Guliš.

III HNL-zapad – zaostala utakmica 9. kola

SAMOBOR – MAKSIMIR 1 : 0

Gradski stadion Samobor, Gledatelja: 200

Suci: Čalić (Marčana), Biljuh (Marčana), Bahun (Rijeka), četvrti sudac: Jurčević (Pašin Potok)

Strijelac: 1:0 Ivkovčić (82′)

SAMOBOR: Bašić, Vranković (od 66′ Drušković), Makarun, Ivkovčić, Hasan, Škvorc, Trupec (od 76′ Vrančić), Tomić, Regović (od 90′ Žitković), Guliš, Zeman

Trener: Sven Raić

MAKSIMIR: Vidaković, Ćurković, Perić, Jakelić, Mišura,Hanzić (od 62′ Džaja), Čavala, Božić, Skrbin (od 62′ Puklin), Vidović (od 74′ Magdić), Kovačić

Trener: Stjepan Bašić