Pozlatila se Budimpešta za samoborske karateke

26. listopada 2015.
791 Pregleda

Protekle subote u Budimpešti je održan Hungarian open 2015., natjecanje poznato kao vrlo kvalitetno u kategorijama mlađih uzrasta, kako zbog velike kvalitete mađarskih natjecatelja koji su u tim uzrastima vrlo jaki, tako i zbog natjecatelja iz Srbije, Crne Gore i Slovačke, koje redovito dolaze na ovaj turnir. Samoborski karateke u takvoj su konkurenciji pokazali da imaju i te kako što pokazati na tatamiju. Osvojili su tri zlatna odličja i jedno brončano.

Ivan Terihaj osvojio je zlato u kategoriji učenika do 40 kg dok je Kruno Fadljević bio zlatni u kategoriji mlađih kadeta do 57 kg. Odlična Magdalena Marija Šuflaj se pozlatila u kategoriji mlađih kadetkinja do 47 kg. Lucija Gečević je osvojila brončanu medalju u kategoriji kata kadetkinje.

Mislav Blažeković i Dario Szel su izgubili od kvalitetnih natjecatelja, ali su zavrijedili pohvalu zbog pristupa i borbenosti koju su pokazali. Dino Šimunec morao je odustati od natjecanja zbog ozljede nastale u prvoj borbi.

Samoborce je u Budimpešti vodio trener Davor Mrzak koji je zadovoljan viđenim na tatamiju, ali je isto tako uvidio i na čemu će trebati raditi u budućnosti.