Rudari slavili u derbiju

18. listopada 2015.
852 Pregleda

U derbiju 5. kola 1. HRL, rukometaši Rudara ugostili su ekipu KTC-a iz Križevaca, jednog od pretendenata za najviši plasman.

Nakon odlične igre tijekom cijele utakmice “rudari” su zabilježili sigurnu i uvjerljivu pobjedu rezultatom 28:21, poluvrijeme 12:7.

Premda oslabljeni neigranjem ozlijeđenih Dominika Trčka, Josipa i Tomislava Štajnklera, “rudari” su našli načina kako primiriti ambicije gostiju, da u Rudama osvoje bodove za priključak vodećima. Sigurnom obranom i discipliniranim napadom “rudari” su polagano stvarali rezultatsku prednost koja je na poluvremenu iznosila visokih 12:7.

U nastavku domaćini nastavljaju istim tempom, a u 54. minuti “rudari” imaju vodstvo 26:16. Do kraja utakmice priliku u redovima domaćina dobivaju igrači s manjom minutažom što gosti koriste i smanjuju visoko vodstvo domaćina na “pristojnih” 28:21.

Zadovoljna viđenim, mnogobrojna domaća publika dugotrajnim pljeskom nagradila je domaće igrače za prikazano na terenu. Treća pobjeda u nizu i prikazana igra, te izgledni oporavak Tomislava Štajnklera, dobra su podloga za optimizam uoči neugodnog gostovanja u Osijeku kod istoimenog domaćina.

Rudar: Kumerle ; Fabeković ; Skendrović 1; M. Štajnkler 3; Šujster 5; Gaća 1; Škiljan; Fabeković 3; K. Skendrović 1; P. Fresl; Brnas 3; A. Trčak 3; L. Bumbak; E. Fresl 6; Đikić 2;

U 6. kolu “rudari” gostuju kod još jednog pretendenta na najviši plasman, ekipe Osijeka.