Detalj s utakmice Rijeka II - Samobor / fotografija preuzeta s portala HNK Rijeka

Slavlje Samobora u Rijeci!

28. rujna 2015.
1.251 Pregleda

Nogometaši Samobora jučer su zabilježi novu, vrijednu pobjedu u 6. kolu III HNL-zapad. Na gostovanju kod druge momčadi prvoligaša Rijeke, slavili su rezultatom 2:1, i tako ostali u samom vrhu prvenstvene ljestvice s istim brojem bodova kao i vodeći Vinogradar, te trećeplasirani Novigrad.

Rijeka II je furiozno krenula i povela već u drugoj minuti pogotkom Mate Bajića nakon pogreške samoborske obrane, koja je u utakmicu ušla prilično impresionirana ljepotom novog nogometnog kampa u Rujevici.  No vodstvo domaćina trajalo je vrlo kratko, jer već u 15. minuti kapetan Samobora Nikica Brujić koristi jednu pogrešku iskusnog Budicina i izjednačuje rezultat. Dvije minute kasnije Samobor stiže i do drugog, pobjedničkog zgoditka, a ponovo je strijelac Brujić koji spretno koristi neodlučnost Petrovića i vratara Nevistića i lagano poentira. Do kraja susreta Riječani su opasno prijetili, dva puta uzdrmali i okvir gola vratara Bašića, no rezultat se nije mijenjao pa su Samoborci otišli kući pjevajući!

III HNL – zapad – 6. kolo

HNK RIJEKA II – SAMOBOR 1 : 2

Stadion HNK Rijeka na Rujevici, Gledatelja: 200

Suci: Saša Kapular, Diego Biljuh, Željko Bučar, četvrti sudac: Valentino Kasunić

Strijelci: 1:0 Bajić (2′), 1:1 Brujić (15′), 1:2 Brujić (17′)

HNK RIJEKA II: Nevistić, Rebernik, Budicin, Petrović, Kabiru, Diyoke, Fatić (od 79′ Mrdeša), Nakić (od 66′ Šarić), Cisotti, Bajić, Budan (od 50′ Musa)
Trener: Ivica Kulešević
SAMOBOR: Bašić, Vranković (od 57′ Hasan), Vrančić, Ivkovčić, Guliš, Škvorc (od 87′ Drušković), Trupec, Tomić, Brujić, Regović (od 62′ Držić), Zeman
Trener: Sven Raić

Rezultati ostalih utakmica 6. kola III HNL-zapad:

DUGO SELO – HAŠK 1 : 2 (Pralas / Jovanovski, Collins)

OPATIJA – DUBRAVA TIM KABEL 1 : 0 (Šuker)

TRNJE – ŠPANSKO 1 : 0 (Lončar)

STUPNIK – VINOGRADAR 0 : 6 (Medevn, Borković, Štulec, Ristovski, Bucković, Abramović)

VRAPČE – KRK 2 : 2 (Strjački, Horvat /Pejanović, Con)

MAKSIMIR – ZAGOREC 1 : 0 (Hanzić)

VRBOVEC – NOVIGRAD 0 : 2 (Dadić, Čakarun)