Izboren ostanak u Diviziji II

30. ožujka 2015.
882 Pregleda

Hrvatska juniorska reprezentacija u hokeju na ledu izborila je ostanak u Diviziji II na Svjetskom prvenstvu odigranom u Estoniji od 22. do 28. ožujka ove godine.

U odlučujućoj utakmici naši “ledni oklopnici” za koje je igrao i samoborski hokejski as Vjeko Vrbančić, savladali su domaćina Estoniju rezultatom 5:4 (2:1, 1:2, 2:1). U niži rang tako su “otklizali” hokejaši Estonije.

Bio je to susret u kojem su navijači od nervoze „čupali kosu“ ,jer zadnjih 10 minuta semafor je pokazivao rezultat 4:4. Domaćini su zaglušili dvoranu navijanjem , ali kako sreća prati hrabre , 8 minuta prije kraja odlučujući gol za pobjedu postiže Matija Premerla na odličnu asistenciju Vjeke Vrbančića. Hrvatski vratar Luka Valenčić izabran je za najboljeg golmana turnira, a Vjeko Vrbančić među top 5 na turniru u faceoffu ( osvojeni buli).

v. (757 x 426)

“U ovoj posljednjoj utakmici dečki su odradili fantastičan posao. Vjerovali su u pobjedu i cilj koji su si postavili. Estonija je imala daleko kvalitetniju momčad nego što je bila naša, ali mi smo jednostavno u ovoj utakmici bili bolji od njih. Prije početka utakmice smo ostali bez još nekih igrača, tako da smo igrali sa svega 15 igrača plus dva vratara. Možda je i to malo prevarilo Estonce. Mislili su da će lako s nama s obzirom da smo okrnjeni, ali smo ih potpuno iznenadili”, izjavio je više nego zadovoljni izbornik Danijel Kolombo.