Rudari drugi među prvoligašima!

10. studenoga 2014.
1.545 Pregleda

Pobjedom nad ekipom Crikvenice u 7. kolu prvenstva rukometaši Rudara popeli su se na drugo mjesto prvoligaške ljestvice s dva boda zaostatka za vodećom Moslavinom.

Iako su se pribojavali susreta s vrlo dobrim i iskusnim Crikveničanima Rudari su do novog trijumfa stigli lakše od očekivanja. Na početku susreta ostvarili su vodstvo od 3:0, i postupno ga povećavali pa u 27. minuti stižu do prednosti 13:7, no do kraja poluvremena gosti postižu dva pogotka pa se na odmor odlazi s rezultatom 13:9.

Početkom drugog dijela igrači Rudara ponovo trpaju mrežu gostiju i uskoro na semaforu svijetli visokih 20:11. Trener Gaća tada daje priliku rukometašima s manjom minutažom što gosti koriste i do kraja susreta ublažavaju poraz na konačnih 24:21. Sve u svemu još jedna odlična predstava Rudara u kojoj je ključ uspjeha bila čvrsta i sigurna obrana predvođena izvrsnim Lukom Bumbakom.

I HRL – 7. kolo

RUDAR – CRIKVENICA 24:21 (13:9)

RUDAR:

F.Kumerle; T.Fabeković; F. Skendrović 2; M.Štajnkler 1; S. Šujster 3; D. Banjedvorec; L. Gaća; Z. Fabeković 1; D. Trčak 5; P. Fresl; J. Štajnkler 1; A. Trčak 3; L. Bumbak; E. Fresl 5; Z. Đikić 2;

Trener: Dario Gaća

U slijedećem 8. kolu koje se igra 15. studenog rukometaši Rudara gostuju u Županji kod pretposljednje ekipe lige.