Rudari izgubili dobiveno

29. rujna 2014.
1.157 Pregleda

U 2. kolu Prve hrvatske lige, na gostovanju u Zadru, rukometaši Rudara doživjeli su poraz od istoimenog domaćina rezultatom 28:26, iako su samo sedam minuta prije kraja utakmice imali vodstvo 25:22. U narednih sedam minuta domaćini nakon nekoliko pogrešaka gostiju prvo dostižu vodstvo gostiju, a u samom finišu osiguravaju minimalnu pobjedu. Inače, utakmica je bila puna rezultatskih obrata i velikih padova u igri obiju momčadi. Uvodne minute utakmice protekle su u znaku domaćina koji koristi nesnalaženje igrača Rudara na čudan sudački kriterij i u 6. minuti imaju vodstvo 4:0. Rudari ubrzo uspijevaju povezati svoje redove pa u 19. minuti imaju vodstvo 8:7. Narednih nekoliko minuta igra se gol za gol, a onda slijedi 7 kriznih minuta pa od 23. minute Rudari postižu 1, a domaćini 6 pogodaka i odlaze na odmor s visokom prednošću 16:11.

U nastavku Rudari kreću puno bolje i u 49. minuti imaju vodstvo 21:19. Domaćini uspijevaju poravnati na 21:21 ali Rudari rade mini seriju i povećavaju svoje vodstvo na 25:22. Malo je tko u tim trenutcima vjerovao da domaćini mogu do bodova, ali brzopletost i neiskustvo gostiju omogućavaju domaćinima da izjednače, a ubrzo potom prelaze u vodstvo s 27:26. U pokušaju da u posljednjim trenucima izjednače rezultat Rudari su ostali i bez sreće.

Najbolji pojedinac u redovima Rudara bio je mladi Andrej Trčak, odličnom akcijom jedan na jedan stvorio je sebi čistu priliku, ali njegov šut odsjeda na gredi, a u posljednjem napadu domaćini uspijevaju postići 28. pogodak i sretno osvajaju dva boda.

Prvi pokušaj da se u novom rangu natjecanja dođe do gostujuće pobjede nije bio uspješan, ali mora se napomenuti da su Rudari nastupili znatno oslabljeni neigranjem Josipa Štajnklera i Petra Fresla što se osjetilo u igri Rudara.

RUDAR: F. Cvetković; F. Kumerle; F. Skendrović 1; M. Štajnkler; S, Šujster 1; J. Cvetković; L. Gaća; D. Trčak 1; Z. Fabeković 2; T. Štajnkler 1; T. Brnas 2; A. Trčak 9; L. Bumbak; E. Fresl 5; Z. Đikić 4.

U 3. kolu “rudari” su domaćini odličnoj ekipi Dugog Sela. Utakmica se igra u nedjelju, 5. listopada s početkom u 17.30 sati.