Lokomotiva pregazila Lavice

14. rujna 2014.
1.294 Pregleda

Na startu nove prvoligaške sezone rukometašice Samobora uvjerljivo su poražene na gostovanju kod zagrebačke Lokomotive rezultatom 39:24 (poluvrijeme 17:10).

Lokosice su susret otvorile serijom od četiri uzastopna pogotka. Prva dva djelo su Tee Grubišić, a druga dva su postigle Maja Kožnjak i Lidija Horvat. Svoj prvi pogodak Samobor je dočekao u šestoj minuti, a postigla ga je Nikolina Tvorić.  No, teško su dolazile do pogodaka samoborske Lavice, a prednost Lokosica samo je rasla. Brzo su domaće igračice stvorile  deset pogodaka prednosti, no onda je koncentracija u obrani malo pala pa je Samobor smanjio na minus sedam.  Do kraja prvog poluvremenata prednost je ostala ista, pa se na odmor otišlo s rezultatom 17:10.

U drugo poluvrijeme Lokosice ulaze kao brzi vlak i “jure” na plus 11 nakon samo pet minuta igre u nastavku. Ali kao i u prvom poluvremenu povremeno su dozvoljavale Samoboru da smanji razliku. Međutim, nisu Samoborke uspijevale ugroziti vodstvo Lokosica, najbliže su došle na osam pogodaka zaostatka ali više od toga nije išlo. Ponovo su se Lokosice digle na plus 11, ali uglavnom se rezultat vrtio oko 10 golova razlike za Lokomotivu.

Pred sam kraj igračice Samobora u potpunosti su pale pa su Lokosice još povećale svoju prednost na konačnih 39:24. Odličnu večer imala je Ivana Jelčić koja je obranila 14 udaraca, a najefikasnija u polju bila je Sonja Bašić s osam pogodaka. Kod Samobora se istaknula Ines Lisjak s pet postignutih pogodaka i vratarka Biljana Pilić koja je obranila 11 udaraca.