Skupština hrvatskih karnevalista u Samoboru (20. listopada 2017. 18:28)
Jedna vrijedna životna priča (20. listopada 2017. 16:00)
Jabuke za prste polizat! (20. listopada 2017. 15:32)
Željko Stopić novi načelnik PP Samobor (20. listopada 2017. 15:29)
Projektni dan u Mlinskoj (20. listopada 2017. 13:13)
Samoborci nadvisili Brežičane (20. listopada 2017. 12:43)
Vodič po bistama i spomen-pločama Samobora (19. listopada 2017. 19:47)

Bregana u derbiju bolja od Pušće

29. svibnja 2014.
47.628 Pregleda

Jučer su odigrane utakmice 28. kola 1. ŽNL-zapad, a u derbiju je Bregana na svojim Grablicama savladala Pušću. Drugi, susjedski derbi, igran je u Drenju gdje je domaća Sava minimalno poražena od lidera lige Sutle.
Čak 7 pogodaka viđeno je u Farkaševcu gdje je Zrinski za jedan gol nadvisio Tigar Rakitje, a Novaki su uvjerljivo pregazili Mladost iz Luke. Super efikasni bili su i nogometaši Sloge Suze u dvoboju protiv Jaske, dok je Dinamo u Jakovlju naprosto deklasirao Mladost iz Kraja Donjeg.
Okićki je Dinamo na svom igralištu u Kozlikovom tijesno savladao Zaprešić, a susret Krašića i Mladosti iz Klinča Sela završen je bez pogodaka i pobjednika.

1. E moj Mislave!!! Derbi kola je bio drenje -sutla
    Možda bi malo vise svoje kolumne mogao posvetit sutli koja je superiorno osvojila prvenstvo a ne pisat o bregani i pušči.
    Ako pogledaš malo sve nogometne lige vidjet ćeš da su svi izgubili bar jednom od 1 lige do 6 u cijeloj Hrvatskoj. Inače nisi loš al daj si malo truda.

2. E moj Lave!!! Ovo je šturi izvještaj odigranog kola, nije namjenjen za hvalospjeve o Sutli (spomenuta u tekstu “drugi, susjedski DERBI”).

3. Lave.. vježbati ..Čitanje s razumijevanjem .. 😎

4. Kojim rezultatom je Sutla riješila DinamoOoOo?

• Sutla-Dinamo(O) 3-1

• Znači Sutla ima 100:21 gol razliku.

5. jakovlje pustilo zapresicu

6. Sloga Suza – Novaki 2:3

7. Sutlu guraju suci. Sve golove ili bar vecinu su im oni zabili

8. Potpuno neočekivani poraz momčadi Bregane na gostovanju u Jastrebarskom. Iako su na gostovanje došli bez rezultatskog imperativa,dok je domaćinima bila potrebna pobjeda u borbi za opstanak,igrači Bregane odigrali su utakmicu ispod razine potrebne da bi ostvarili išta više od poraza. Prvu priliku na utakmici imao je Luka Ivandić,ali njegov mlaki udarac prolazi pored desne stative golmana Povrženića. U 9.minuti jedanesterac za domaćine,Ovčarić neoprezno ruši Vlašića u kaznenom prostoru i sudac opravdano dosuđuje najstrožu kaznu koju rutinirano iskorištava Sablić. Taj pogodak dao je krila domaćinima koji su dugim loptama iz zadnje linije upošljavali svoje krilne igrače,a ovi su radili probleme nepotrebno nervoznoj zadnjoj liniji Bregane. Imala je i Bregana svoje prilike,prvo je zaprijetio opasnim udarcem iz daljine Ivan Runtas. Nakon njega Ovčarić loše zahvaća ubačaj Staneca sa desne strane. Dobru priliku je imao Erceg poslje kornera,ali njegov pokušaj krajnjim naporom brani Povrženić. U 40.minuti nakon kornera Bregane,Jaska ide u kontru,38-godišnji Vlašić se lagano riješio M. Staneca i sjurio prema Štibiću,Ivandić mu nije izašao u blok i Vlašić bez problema gađa drugi kut nemoćnog golmana Bregane. Do kraja poluvremena nije bilo prilika niti na jednoj strani. Početkom drugog poluvremena nadali smo se buđenju naših igrača i možda preokretu,ali nismo to dočekali. Iskusni domaći igrači su rutinirano kontrolirali situaciju na terenu,i nije se moglo vidjeti koja je momčad 4.,a koja se bori za opstanak. Prvu priliku opet je imao Ivandić,lijepo su kombinirali Runtas i Župančić koji daje povratnu loptu za Ivandića ali njegov pokušaj brani Povrženić U 69. minuti domaći igrači u nekoliko poteza preko svoje desne strane dolaze do šesnaesterca Bregane,lopta dolazi do Šoića koji smireno trese mrežu za velikih 3:0 Jaske. Nakon tog pogotka Bregana je pokazala drugo lice,u zadnjih 20 minuta stvoreno 3-4 izgledne prilike koje nažalost nisu realizirane. U 78. minuti Župančić lijepo asistira Dominiku Stanecu za smanjenje vodstva. Nakon tog pogotka imala je Bregana priliku napraviti preokret i šokirati domaćine,ali Stanec i Župančić nisu iskoristili svoje izgledne prilike,dok je pogodak Matijaščića (ne)opravdano poništen zbog zaleđa.
    Zaslužena pobjeda Jaske koja se prikazala u jako dobrom svjetlu i iskreno čudi što drže pretposljednje mjesto na tablici. U redovima Bregane danas je bilo previše neraspoloženih igrača da bi se izvuklo nešto više iz ovog susreta. U sljedećem zadnjem kolu dočekujemo momčad Sloge Suze i nadamo se da će se naši igrači pobjedom oprostiti od ove sezone,pobjedom kojom bi se iskupili za današnje malo lošije izdanje i zaokružili jednu generalno gledano jako dobru sezonu.

• NK-BREGANA.HR, bez srama napišeš izvještaj u kojem opisuješ superiornost jaske, a nemoć momčadi bregane koja pobjeđuje i doma i vani bez problema. po tvojim izvještajima nitko vas nije nadigro cijelu sezonu, naravno osim jučer jaska sa dva invalida, četri veterana preko 40 godina i klincima od po 16-17 godina. kako tebe i tvoj klub nije sram pustiti jaski, a kleti se na poštenje? stvarno vas sram može biti i vas i naravno jakovlje.

9. 95 golova su suci zabili a ovih 5 su ipak uspjeli sami zabit.
    A i u obrani su suci na gol stali pa su primili samo 21 gol. Svaka cast tim sucima…
    Ajmo SUTLAAAAAAA….PRVAKI!!!!!!!!!

10. Izvještaj je osvrt na ono što se događalo na terenu. Mi smo čiste duše jer nismo nikome pustili,jednostavno se dogodio takav dan. Jaska je ovu utakmicu bila bolja i zasluženo slavila,nisu oni nas nadigrali nego naša momčad nije odigrala na razini. Mi smo mlada momčad i ima puno oscilacija,i to se sada potvrdilo,ožemo pobijediti momčadi iz vrha ali i izgubiti od slabijih.
    Pozdrav

• joj daj nemoj kenjati!

• A kaj si ti stavil svu imovinu na Breganu??

• nisam niš stavil na breganu, već nemrem vjerovati kak izigravaju poštenjačine i kak su prošle godine hračkali po zrinskom i klokočevcu, a gori su od njih za dva koplja. kunu se u nogomet, a trže sa poštenjem ko sa čavlima. sve je to poznati scenari tak je i zrinski prošle i predprošle godine sral i tržil, a sada moraju i sami kupovati. tak bu i bregana za godinu dvije, zato mučite o poštenju i ne kenjajte previše!

11. Tko gubi ima se pravo ljutiti. Ti ako ne želiš prihvatiti istinu kakva je onda ne moraš. Mi niti smo dobili niti tražili ništa kako od Jaske,tako ni od nijednog drugog kluba.