Krašić i Novaki superiorni gosti

12. svibnja 2014.
52.391 Pregleda

Nogometaši Krašića u 25. kolu 1. ŽNL-zapad protutnjali su kroz Kraj Donji utrpavši domaćoj Mladosti čak šest golova, a gotovo jednako suvereno Novaki su deklasirali Pušću na njenom terenu.

Uspješan gost bila je i Bregana odnijevši bodove iz Kupljenova protiv Zaprešića, a s tri boda se u Drenje vratila i Sava nakon gostovanja u Rakitju. Mladost je u Luki savladala okićki Dinamo, a Sutla je kao domaćin porazila Slogu Suzu. U Klinča Selu nije bilo iznenađenja, domaća Mladost očekivano je pobijedila Jasku. Jedini neodlučeni ishod u ovom kolu bio je u Farkaševcu gdje su snage odmjerili Zrinski i Dinamo Jakovlje.

1. Avatar

da li netko ima kakvu informaciju o utakmicama koje su igrane u Pušći, Kraju Donjem i Farkaševcu??

6. Avatar

bregana-sutla 1:1,sloga o-mladost ks 2:2,dinamo j-mladost l 2:1,krašić-zaprešić 2:2.jaska-pušča 4:3

7. Avatar

krašičanci, prodane duse

8. Avatar

Igrač, za tebe najprije malo pravopisa. Ne piše se “Č” nego “Ć”. A zatim uzmi metlu i meti u svom dvorištu, a tuđe ostavi.
    A čim si ušao u tuđe, dokazuješ da si veeeeliki igrač.

9. Avatar

kakva je bila utakmica u bregani? a kakva u jastrebarskom? a kakva u krašiću??

10. Avatar

Sve mi se čini da bumo prije dočekali novo kolo nego članak za prošlo.

11. Avatar

kraj donji-okić 0:2

12. Avatar

Sutla prvak…..cestitke

13. Avatar

gospon urednik, zašto ste prestali sa izvještajima??

14. Avatar

Novaki – Mladost Luka 5:1
    Solidna utakmica, s obzirom na vremenske uvjete.

15. Avatar

Okić-Zaprešić 3:2

16. Avatar

bregana-pušća 4:2,krašić-mladost ks 0:0,sava d-sutla 0:1, dinamo o-zaprešić 3:2, dinamo j- mladost kd 6:0,zrinski-tigar rakitje 4:3, novaki-mladost l 5:1,sloga o-jaska 4:0

17. Avatar

sve je gotovo ostaje još samo borba između jaske i zaprešića tko će ispasti.

18. Avatar

Sutla zasluzeno pobjedila u drenju….vise srece sljedeci put ha ha…
    Sutla sampion!!!!!!!

19. Avatar

Svaka cast okicu i oresju na postenim utakmicama, cini mi se da je puno manje necasnih radnji nego proslih godina…

20. Avatar

Bregana je novom pobjedom dodatno učvrstila 4.mjesto na kojem se trenutačno nalazi. U zanimljivoj utakmici sa 6 pogodaka Pušća se vratila iz zaostatka 0:2,ali tada domaći igrači opet ubacuju u brzinu više i na kraju uvjerljivo pobjeđuju. Krenimo redom,Bregana je od početka utakmice krenula visokim presingom kojim nisu dopuštali gostima da izađu sa svoje polovice. Gosti iako trećeplasirana momčad na tablici nisu imali rješenja za igru Bregane i uglavnom su “nabijali” loptu prema naprijed. Prvu ozbiljniju priliku je imao Škacan koji se lijepo oslobodio svog čuvara i tukao oštro lijevom nogomet,ali lopta odlazi iznad okvira. Nakon odlično izvedenog kornera Kasala pokušao je glavom I. Runtas,međutim lopta prolazi pored gola. Nakon toga pokušao je Ovčarić udarcem iz daljnije,ali opet zamalo pored gola. Gosti su najozbiljniju šansu imali iz slobodnog udarca kojeg je izveo Žlebački,golman Štibić nije imao problema. Domaći igrači nikako nisu uspjevali probiti bunker pred golom gostiju sve do 33. minute kada Kasalo primiruje loptu na rubu 16 metara i smireno ostavlja za Ovčarića koji milimetarski točnim udarcem pogađa drugi kut vratara Jakulića. Nakon tog pogotka Ovčarić ima novu priliku kada ga odlično upošljava D. Stanec,ali Ovčarića sa 2 metra pogađa vratara Jakolića. U 40. minuti slobodni udarac na dvadesetak metara,I.Runtas uzima zalet i pogađa ispod “živog zida” za povećanje vodstva Bregane. Do kraja poluvremena Bregana je kontrolirala situaciju na terenu i gosti su pokisli otišli na odmor. U drugom poluvremenu kada smo svi očekivali da će naša momčad “dovršiti” grogiranog gosta dolazi do preokreta. Najprije u 48. minuti sudac nepotrebno sudi prekršaj na tridesetak metara sa lijeve strane,Žlebački ubacuje loptu pred Štibića gdje Brekalo glavom skreče loptu u mrežu Štibića. Već minutu kasnije novi šok,opet Žlebački ubacuje loptu sa lijeve strane,ali ovaj puta Tomislav Bernardić glavom pogađa za izjednačenje. Igrači Bregane kao da su ostali u svlačionici na odmoru… U tom periodu gosti su imali inicijativu i pokušavali u potpunosti preokrenuti rezultat,ali najprije Štibić brani odličan slobodni udarac Žlebačkog,a kasnije Erceg rješava jednu opasnu situaciju u domaćem kaznenom prostoru. A onda igrači Bregana ponovno počinju igrati. Najprije Kasalo odličnom dubinskom loptom pronalazi Župančića koji prolazi Jakolića i daje povratnu loptu za Ovčarića koji odlično puca ali odnekuda se pojavio Perica koji skreće loptu u korner. Iz toga kornera rodila se nova prilika,gosti odbijaju loptu ali samo do Škacana koji silovitim udarcem gađa gredu. U 61. minuti Bregana ipak ponovno dolazi u vodstvo,Župančić bježi obrani gostiju i nesebično povratnom loptom upošljava D. Staneca koji nije imao problema pogoditi pored Jakolića za 3:2. Ovim pogotkom domaći igrači u potpunosti su smirili goste koji su se u igri držali na krilima preokreta kojeg su izveli početkom poluvremena. U 78. minuti konačnih 4:2 postavlja Ovčarić preciznim udarcem sa 18 metara. Do kraja utakmice nije bilo prilika niti sa jedne strane i Bregana je zasluženo upisala nova tri boda. Pokazala je naša momčad jednu novu snagu,nekada bi ovakvim žutim minutama” kao početkom poluvremena u potpunosti pali i na kraju gubili utakmice,ali sada se naša momčad ponovno vratila u igru i na kraju slavila. Dominantnom igrom i uvjerljivom pobjedom nad trećeplasiranom Pušćom naša mlada momčad je pokazala da spada među top tri najbolje momčadi lige. U zadnja dva kola cilj nam je ostvariti nove dvije pobjede,sa kojima bi zauzeli četvrto mjesto i ostvarili ponajbolji rezultat unazad zadnjih nekoliko godina.