Lavice pobjednički kroz Umag

28. travnja 2014.
2.057 Pregleda

Novu vrijednu pobjedu u “ligi za poredak” zabilježile su samoborske rukometne Lavice na gostovanju u Umagu.

ŽRK UMAG   –  ŽRK SAMOBOR   17  :  22    (7 : 11)

Sportska dvorana Stella maris.Gledatelja:100.

Suci:Siniša Bosak i Željko Herceg (Varaždin).

Sedmerci:Umag 7(3),Samobor 1(1).

Isključenja:Umag 6′ i Samobor 8 minuta.

ŽRK UMAG: Julijana ŽULIČEK, Ana PEJIĆ, Ana RAJIĆ 6, Jelena VIDOVIĆ 3, Ana JAJČEVIĆ 4, Sandra JERKOVIĆ, Dea JUŠTA, Daniela ŠPOLJARIĆ 2, Andrea HERCIG,  Andrea PAVIĆ 12/34, Žana MARAS, Kornelija GAŠIĆ 1, Adna ŠITO 1, Daliborka MARTIĆ.

ŽRK SAMOBOR: , Biljana PILIĆ 17/34, Tihana NAGLIĆ 2/0, Martina ČORKOVIĆ 3, Kristina PASARIĆ 2, Ivana MAKURAN 4, Ivona ŠTRKALJ 2, Monika ŠILOBOD 1, Maja KOZLOVEC 4, Dijana SABLJAK 4, Marina BAZZEO 1, Sandra BOŠNJAK 1.

Analiza igara i rezultata pokazuje  pomalo slabu psihičku pripremu, jer kako protumačiti da kompletni Samobor izgubi u svojoj dvorani za minus 12, a zatim dođe u Umag bez graditeljice Lovrić i  sa 11 igračica i superiorno pobjedi domaću ekipu. Izjednačena je igra do 4:4 (17′), i u međuvremenu do kraja poluvremena, ne iskoriste sedmerce u 8., 15. i 20. minuti. Izgledalo je kao da se takmiče domaće igračice, tko će više pogoditi okvir vratiju. Gošće postepeno se odvajaju, a vratarica Pilić brani ili okvir vratiju zaustavlja udarce na vrata Samoborki. Stvara se razlika od četiri zgoditka 12:16. U drugom poluvremena negativna  razlika se održava, obrana domaća nije učinkovita, i sva je sreća da je vratarica Andrea Pavić  imala pet  obrana “oči u oči“, i čak u dva navrata i dvostruke obrane na udarce napadačica Samobora. Nažalost napadačice Umaga nisu pronašle rješenje za njihovu duboku, agresivnu i često puta više ragby obranu. Puno promašaja, razbranjena vratarica  Samobora Pilić i neočekivani udarci od njihovih devet  igračica u polju, prema šest pucačica Umaga, pridonijeli su zasluženoj pobijedi gostujuće ekipe. Sva je sreća da poredak na kraju bilo deveto ili deseto mjesto ne mijenja puno na tablici. Razgibavanje Umažanki  i dogovor sa trenerom poslije utakmice, pokazuje vidljivo da rezultat i igra nije  bila primaran zadatak u ovoj utakmici, već pripremati se za polufinale kupa Hrvatske. Zaželimo dobru analizu i primjenu  iskustva u budućim utakmicama.