Maestralni Brujić slomio Libertas

27. travnja 2014.
1.708 Pregleda

Pred samo 30-tak gledatelja nogometaši Samobora jučer su ostvarili novu, treću u nizu, prvenstvenu pobjedu i to protiv ekipe Libertasa iz Novske. U odličnoj utakmici Samoborci su dugo lomili otpor razigranih gostiju, što im je pošlo za nogom tek početkom drugog poluvremena, kad su najprije Brujić u 51., a potom i Brdarić u 55. minuti stvorili prednost od dva pogotka razlike. Libertas se, međutim, nije predavao pa su gosti silan trud i kombinatornu igru naplatili u 63. minuti lijepim zgoditkom Galešića, kojemu je prethodila kriva procjena domaćeg vratara Ilića.

Za potvrdu pobjede pobrinuo se ponovo kapetan Nikica Brujić u 90. minuti, kad se u stilu Garetha Balea sjurio od centra igrališta prema gostujućim vratima, izdržao u punom sprintu dva duela s protivničkim braničima, i plasirao loptu u mrežu nemoćnog Šepovića. Zaista velemajstorska minijatura Brujića, koju će maloborjni gledatelji još dugo pamtiti.

Uz Brujića, u domaćem sastavu posebno su razigrani bili Hasan i Gulić, dok su Ivkovčić, Kostanjski i Brdarić odigrali standardno dobro. Kod gostiju svidjeli su se vođa navale Milašinović, te desni bočni Magdić, neumorni veznjak Kovačević, i neugodno brzi ljevokrilni napadač Đurić.

3. HNL-središte – 24. kolo

SAMOBOR – LIBERTAS 3:1 (0:0)

Samobor, Gradski stadion, Gledatelja: 30

Sudac: Jeleč (Zaprešić), pomoćnici: Vrbanec i Šekerija

Strijelci: 1:0 Brujić (51′), 2:0 Brdarić (55′), 2:1 Galešić (63′), 3:1 Brujić (90′)

SAMOBOR: Ilić, Ćuk (od 46. Guliš), Vrančić, Kostanjski, Ivkovčić, Hasan, Škvorc (od 90. Beljak), Horvat, Brdarić, Brujić, Grgečić (od 68. Žaja)

Trener: Sven Raić

LIBERTAS: Šepović, Magdić, Korica, Šimunović, Galešić, Đilas (od 85. Mustić), Majdandžić, Kovačević, Milašinović, Šakić, Đurić