Samoborci porazom okončali sezonu

24. ožujka 2014.
1.103 Pregleda

Porazom od ekipe Bosca na domaćem parketu košarkaši Samobora završili su prvenstvenu sezonu u A2 ligi Centar, osvojivši na kraju 8.
mjesto.

Tijekom cijele utakmice gosti imaju nekoliko koševa prednosti, da bi Samoborci u zadnjoj četvrtini malo bolje odigrali u obrani, i u
zadnoj minuti došli do prvog izjednačenja, a odmah potom, 44 sekunde prije kraja, tricom Gašparca i do vodstva od 71:68.

Gosti odmah
smanjuju preko najboljeg pojedinca Bubala na koš zaostatka. Zadnji napad Samoborci su prerano i nespretno šutirali, što gosti kažnjavaju brzim
kontranapadom za vodstvo koje im je na kraju donijelo zasluženu pobjedu.

Kod Samoboraca istaknuli su se učinkovitošču Gionechetti s 21
košem i atraktivnim zakucavanjima koja su podizala publiku na noge, te Nakić s 19 koševa. Kod Bosca najefikasniji je bio Bubalo s 27

SAMOBOR: Levanić B. 2, Vranić
2, Gionechetti 21, Gašparac 11, Šilobod, Imbert 2, Levanić M., Nakić 19, Šuvaković 3, Belamarić, Guteša 2, Mandalinić 10. Trener: Josip
Vlah.

BOSCO: Reljanović 8, Knez 1, Kuga 7, Anzulović 5, Mijić 6, Linde 2, Čulek 3, Šapro, Šujica 12, Mujkanović 3, Bubalo 27. Trener:

SAMOBOR: Kufrin,
Dropuljić, Osmak, Tišma, Sedlar 17, Rubinić, Dejanović, Došen 8, Kupres 7. Trener: Nenad Tišma.

IVANIĆ: Blažec, Pavlović D. 6,
Vuković 6, Žegor, Acinger, Frljak 8, Pavlović T., Radašević 14, Orač, Korbus. Trener: Filip Zajčić.

Sportska škola godište 2002.
izgubila je u 16. kolu županijske lige na domaćem terenu od ekipe Ivanića rezultatom 32:34. Nakon početnog vodstva Ivanića u prvoj četvrtini,
Samoborci u drugoj četvrtini vrlo brzo dolaze do poravnanja. Do kraja utakmice igra se koš na koš, da bi na kraju, u dramatičnoj završnici,
spretniji gosti ipak izborili minimalnu pobjedu na svoje veliko veselje. Kod Samoboraca najučinkovitiji je bio Sedlar s 17 koševa, a kod Ivanića

Pešča Cedevita: Rušec 2, Žaja 2, Čatić 3, Pavičić,
Rašić 5, Elez 2, Majdandžić 8, Damjanić, Zanetti, Andrić 2, Glavaš 2, Brkić, Petrinšćak. Trener: Đ. Zatezalo.

Samobor: Kufrin,
Dropulić, Osmak 2, Tišma, Sedlar 6, Rubinić, Dejanović, Došen 11, Kupres. Trener: N. Tišma.

8:6, 8:2)

Samobor: Kufrin, Dropulić 2, Osmak, Tišma 2, Sedlar 14, Rubinić 4, Dejanović 2, Došen 8, Kupres 14. Trener:N.
Tišma.

Međimurje: Čajić 2, Legen 2, Gašparić 2, Mićanović 2, Jančec, Ladić 2, Smrečki, Novak, Šartaj. Trener: S.
Novak.

Samoborci, Sportska škola 2002. godište, u nedjelju su se vratili iz Zagreba s polovičnim rezultatom. Prvo su u 8. kolu lige,
nakon odlične igre u prvom poluvremenu, potpuno kiksali u drugom i izgubili od ekipe Pešča Cedevita rezultatom 26:19, da bi odmah potom, u 9. kolu
lige, nakon odlične igre došli do uvjerljive pobjede protiv ekipe Međimurja iz Čakovca rezultatom 46:10. U prvoj utakmici najučinkovitiji kod
Samoboraca je bio Došen s 11 koševa, a u drugoj utakmici istakli su se Sedlar i Kupres oba sa po 14 koševa.