Rudeš za koš bolji od Samobora

24. veljače 2014.
828 Pregleda

Košarkaši Samobora u 18 kolu A2 lige-Centar izgubili su na domaćem terenu od ekipe Rudeša u dramatičnoj završnici rezultatom 85:86.
Utakmica
je počela s izrazitom preciznošču obje ekipe, tako da je rezultat na kraju prve četvrtine 28:27 za Samobor. U nastavku ekipe se izmjenjuju u
vodstvu, a najveća razlika u korist Samoboraca bila je 7 koševa polovicom druge, i gostiju 6 koševa, polovicom treće četvrtine. U rovovskoj borbi
11 sekundi prije kraja utakmice kod izjednačenog rezultata Samoborac Šilobod pogađa samo jedno slobodno bacanje za vodstvo Samobora od 85:84. U
zadnjem napadu 4 sekunde prije kraja najboljem igraču Rudeša lopta nespretno ispada iz ruku u aut, i tada se dogodila jedina loša odluka sudaca na
utakmici, koji su do tada besprijekorno sudili. Naime u trenutku ispadanja lopte iz ruku protivničkog igrača u njegovoj blizini nije bilo nijednog
Samoborca. pa shodno tome pomoćni sudac Došen udaljen svega dva metra od situacije, zajedno s glavnim sucem Muhvićem pokazuje ispravno loptu za
Samobor. Kad su Samoborci krenuli izvesti loptu iz auta s centra se nakon par sekundi sjurio treći sudac Rogić koji pokazuje da je lopta za goste, i
bez ikakve konzultacije sa glavnim sucem pobija odluku druga dva suca, te dosuđuje loptu za goste koji sa zvukom sirene nezasluženo dolaze do