Lavice uknjižile nove bodove

20. veljače 2014.
888 Pregleda

U 19. kolu 1. HRL za žene Samoborke su svladale ekipu Splita 2010 i tako i nadalje ostale u utrci za prva četiri mjesta koja vode u Ligu za prvaka.

Krenulo je odlično. Samoborke su odmah stekle prednost (5:2) i iz minute u minutu povećavale razliku. U 20. minuti čini se da gošćama
prijeti katastrofa jer Kristina Pasarić podiže prednost na +7 (15:8). No, slijedi „crna rupa“ i serija grešaka koja dopušta gošćama da na
odmor odu s prihvatljivim zaostatkom. Trener Igor Kos u tim trenucima nije skrivao svoje nezadovoljstvo te je vidno ljutit nakon samo nekoliko minuta
napustio svlačionicu u poluvremenu.

U nastavku gošće i dalje koriste sve manjkavosti igre domaćih (prvenstveno isforsirane udarce koje
lakoćom brani Magdalena Ećimović) i u 40. minuti stižu do izjednačenja (20:20). Iako je slutilo na preokret, svima u dvorani bilo je jasno da
Lavice nisu do kraja otpustile kočnice te da posjeduju kvalitetu koja mora izbiti na površinu.

U odlučnim trenucima sve konce u svoje ruke
preuuzima najbolja samoborska igračica Ivana Lovrić i s nekoliko pogodaka i asistencija stavlja stvari na svoje mjesto. Priključuju se i ostale
igračice i na kraju utakmica završava s velikih pet razlike. Posve zasluženo jer Samoborke su u ovom trenutku kudikamo bolja ekipa, no posljednja
dionica prvog dijela poziva na oprez pred subotnji kup susret istih protivnica koji je na rasporedu u 13 sati i 30 minuta u dvorani OŠ Bogumila
Tonija.

SAMOBOR: Pilić (5+1), Naglić (5), Ćorković 5, Hofer, Pasarić 8 (2), Jandrečić, Makarun, Štrkalj 2, Šilobod,