Rudari slavili u derbiju

17. veljače 2014.
742 Pregleda

U derbiju 12. kola, a možda i proljetnog dijela sezone u 2. HRL Zapad, rukometaši Rudara ostvarili su značajnu pobjedu nad ekipom Metalca,
rezultatom 31:30, poluvrijeme 14:14.

S nestrpljenjem su Rudari iščekivali nastavak natjecanja i utakmicu s Metalcem, jer bi u slučaju
pobjede ostvarili velika 4 boda prednosti pred najbližim pratiteljem i konkurentom za vrh prvenstvene ljestvice. Utakmica je opravdala epitet
derbija, a prikazani rukomet oduševio je veliki broj gledatelja koji su ispunili dvoranu u Rudama. Rudari su dobro krenulii ostvarili prednost od dva
pogotka, koju uspijevaju održati do rezultata 9:7. Iskusna gostujuća ekipa, s velikim brojem donedavno prvoligaških igrača, igra pametno i
strpljivo u napadu, te koristeći svaku pogrešku domaćina u 23. minuti prvog poluvremena prvi puta prelazi u vodstvo, 10:9. Do poluvremena Rudari
uspijevaju izjednačiti rezultat na krajnjih 14:14, što je i najrealniji ishod prikazanog na terenu.

U nastavku utakmice vodila se
bespoštedna borba za svaku loptu, s puno neizvjesnosti i rezultatskih obrata. Igralo se gol za gol, da bi gosti u 44.minuti utakmice otišli na 4
gola prednosti i šokirali vrlo bučnu i navijački raspoloženu publiku. Tada trener Rudara uzima minutu odmora nakon koje ponajbolji igrač Metalca,
Ivanković, dobiva „flastera“, a igrači Rudara velikim htijenjem i odličnomigrom izjednačuju rezultat u nepune tri minute. Nastavak donosi
pregršt napetih situacija i izjednačenu igru sve do 56.minute kada Rudari odlaze na dva pogotka razlike 30:28, ali do zadnje minute još se nije
znao pobjednik.. Pri rezultatu 31:30 gosti imaju napad za izjednačenje, ali zadnjim atomima snage igrači Rudara spašavaju svoja vrata, a golman
Fresl brani udarac sa devet metara. Veselje domaćih igrača i publike moglo je početi. Ovom pobjedom ekipa Rudara ostaje na prvom mjestu 2.HRL Zapad