Košarkaši poraženi od Zapada

17. veljače 2014.
983 Pregleda

Košarkaši Samobora u 17. kolu A2 lige Centar izgubili su na gostujućem terenu od ekipe Zapada rezultatom 110:95.

Odlično otvaranje
Samoboraca obilježila je prava rapsodija kapetana Gionichetija s 4 NBA zakucavanja, te serija pogodaka Mateja Levanića i Nakića, tako da polovicom
druge četvrtine, u dva navrata, Samoborci imaju 16 koševa prednosti. Međutim, nakon prvih izmjena, totalno se raspala igra naših košarkaša, kao
mjehur od sapunice, lopte se gube kao na traci, a u napadu protiv zone domaćina napad je ostao bez ideje,pa domaćini preuzimaju inicijativu, i u
samo tri minute, do poluvremena smanjuju zaostatak na samo dva koša.

U nastavku Samoborci nikako ne pronalaze igru s početka utakmice, dok se
kod Zapada razigrao super brzi play Zadravec, koji je serijom od dvadesetak uzastopnih koševa odveo svoju momčad polovicom zadnje četvrtine na
nedostižnih 16 koševa prednosti, što je na kraju bilo dovoljno za zasluženu pobjedu.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Nakić s 21 i
Gionechetti s 20 koševa. Kod Zapada najefikasniji Zadravec s 28 i Krešić s 18 koševa.

SAMOBOR: Levanić B. 8, Vranić 2, Gionechetti 20, Mandalinić 9, Šilobod,
Levanić M. 14, Nakić 21, Guteša 2, Belamarić, Gašparac 12, Imbert 7, Pavičić. Trener: Mateo Gionechetti.

ZAPAD: Smiljanić, Zadravec 28,
Buljan, Markočić 2, Marić 4, Krešić 18, Čar 17, Turić 7, Čolak 14, Buljević 12, Ivšić 2, Pavković 6. Trener:

(25:19,8:25,19:15,20:18)

SAMOBOR: Stanić 17, Kontak, Jelić 6, Mišić 6, Palčec 8, Matijaščić 40, Šaban, Kupres. Trener: Marin
Sedlar.

GORICA: Maršić, Pokrajčić 26, Čučković 10, Hanak, Filipović 2, Martinović, Opačić 23, Deverić, Šego, Škara 3, Hozjan,
Ivanković 8. Trener: Istanbuli.