Konačno pobjeda!

10. veljače 2014.
634 Pregleda

Košarkaši Samobora u 16. kolu A2 lige Centar, nakon niza poraza, pobijedili su na gostujućem terenu ekipu Podsuseda, rezultatom 68:83.

Na
početku utakmice Samoborci predvođeni braćom Levanić, Bruno 4 i Matej 11 koševa u nizu, od čega 3 trice, odlaze na desetak koševa prednosti, te
održavaju tu razliku do poluvremena. U drugom dijelu domaćini su krenuli žešće, presingom po cijelom terenu, dok se kod Samoboraca primjetio
osjetni pad u igri tako da početkom zadnje četvrtine domaćini dolaze do izjednačenja 61:61.
Tada se, nakon efektnog zakucavanja kapetana
Samoboraca Gionichettija, trgnula igra cijele ekipe, a naročito Šiloboda, koji pogađa nekoliko trica zaredom i Samoborci ponovo imaju pristojnu
prednost od desetak koševa za mirniju završnicu, u kojoj zasluženo slave.

U redovima Samobora najučinkovitiji su bili Šilobod s 25,
Gionichetti s 12 i Matej Levanić s 11 koševa. Kod Podsuseda najefikasniji je bio i najiskusniji igrač, centar Grabarić, s 25 ubačenih

(16:22,17:21,23:15,12:25)

SAMOBOR: Levanić B. 4, Vranić, Gionechetti 12, Gašparac 10, Šilobod 25, Imbert 7, Levanić M. 11, Nakić
10, Belamarić, Guteša, Mandalinić 4. Trener: N. Piacun.

PODSUSED: Jesenko 5, Dragozet, Anić 5, Nemec 12, Grabarić 25, Novosel 5, Harapin
13, Vukoja 3, Tomašković, Gluhak, Smolčić, Katić. Trener: G. Marić.

SAMOBOR: Stanić 5, Kontak 8, Jelić
17, Mišić 10, Crnić 17, Matijaščić 13, Šaban 5, Kupres 6. Trener: Marin Sedlar.

SISAK: Mandić, Čalić 4, Bajić, Šimić, Bozon,
Jordan, Perković 2, Suljanović 9, Ivanetić 16, Sitarić 6, Ostojić. Trener: R.Hrs.

(16:20,17:19,20:17,13:7)

SAMOBOR: Srabotnak 18,Došen, Alilović, Planinčić 2, Čakanić, Golić 2, Iviček, Peremin,
Matijaščić 15, Komerički 2, Čižmešija 25, Živković 2. Trener: Mirko Mandalinić.

ŠANAC: Peris, Beber 25, Mataković 4, Jakšić
13, Lukačić 8, Kos 3, Manjerović 2, Bastijančić, Šarić, Ivšić 8, Goršić. Trener: M. Gašparović.

SAMOBOR: Deklman, Rubinić, Jelić, Beg,
Tišma, Sedlar 21, Ljubičić, Dropuljić, Antolović, Došen 8, Kupres 8. Trener: Nenad Tišma.

IVANIĆ: Pavlović 2, Vuković 10, Žegalj
2, Acinger, Frljak 2, Pavlović, Radošević 10, Korbus, Široki 2 . Trener: Zajčić.