5 zlata za JK Samobor, 4 za JK Profectus

10. veljače 2014.
1.303 Pregleda

S pet zlatnih medalja oko vrata s tradicionalnog međunarodnog judaškog turnira “Labinska republika 2014.”, što je prošloga vikenda održan u
Labinu, vratili su se u Samoboru mali judaši Judo kluba Samobor. Najvišim odličjem okitili su se Matea Svečnjak, Matea Garašić, Sara Šančić,
Marat Kos i Ema Kotarski. Srebro je pripalo Vanji Svečnjak i Stjepanu Bolšecu, a broncu su zavrijedili Lana Bogović, Marin Sirovica i Borna
Ergović. Natjecao se i njihov trener Josip Šančić pokupivši srebro u seniorskoj konkurenciji. Nikola Sirovica i Ivan Bubanović jedini su ostali
korak do medalje.

Natjecatelji Judo
kluba Profectus Samobor

U Labinu se natjecao i Judo klub Profectus Samobor, ponajprije s natjecateljima na koje trener Matija Frlić
računa za kadetsko prvenstvo Hrvatske, sljedeće subote u Opatiji, ali su prigodu iskoristili i drugi uzrasti. U uzrastu djevojčica do 14 godina
Lucija Nakata, Marija Lindić i Mia Prelec su osvojile zlatne medalje, a sa zlatnom medaljom im se pridružila i Helena Vuković u uzrastu mlađih
kadetkinja. Srebrne medalje osvojili su Lucija Šinkovec i Marcel Škalec u uzrastu mlađih kadeta i kadetkinja te Katarina Lucija Vuković u uzrastu
kadetkinja i Dea Haberle u uzrastu seniorki. Brončanu medalju je osvojila Lorena Štengl u uzrastu mlađih kadetkinja, a Luka Tot je osvojio 7.
mjesto i tako ostao jedini izvan pobjedničkog postolja.