I Kaptol odnio bodove iz Samobora

3. veljače 2014.
1.127 Pregleda

Košarkaši Samobora u 15. kolu A2 lige-Centar izgubili su na domaćem terenu od ekipe Kaptola rezultatom 65:70.

Samoborci su krenuli u
utakmicu nikad odlučniji da nakon niza poraza konačno ostvare pobjedu, pa su polovicom druge četvrtine imali u dva navrata i po 17 koševa
prednosti. Gosti su strpljivo čekali da se Samoborci ispušu, i tada krenuli nizom trica i pogodaka, da bi do poluvremena smanjili prednost domaćih
na 5 koševa zaostatka, a odmah počertkom drugog poluvremana došli do prvog vodstva 37:38.

Do kraja utakmice u napetoj igri ekipe se
izmjenjuju u vodstvu, da bi ipak na kraju spretniji gosti, nakon izuzetno lošeg šuta Samoboraca i samo 2 pogođene trice iz 12 pokušaja , te 9
pogođenih bacanja iz 22 pokušaja, došli do zaslužene pobjede.

U domaćoj momčadi najučinkovitiji je bio Nakić s 15 koševa i isto toliko
skokova. Kod Kaptola praktički je cijelu utakmicu uz jednog zaštićenog juniora, odigrala iskusna četvorka koja je i postigla sve koševe:
Petrović 27, Baričević 21, Helbich 16 Božić 6 koševa.