Rijeka pozlatila Leona Koražiju

27. siječnja 2014.
713 Pregleda

Samoborski atletičari ponovno su pokazali da imaju sjajnu generaciju kadeta i kadetkinja te ponosno u Samobor donose četiri medalje iz Rijeke s
dvoranskog prvenstva Hrvatske, gdje su bili u subotu u pratnji trenera Blaže Jankovića.
Zlatnu medalju u bacanju kugle od 4 kg osvojio je Leon
Koražija s bačenih 14,43 metra čime je postavio novi dvoranski kadetski rekord kluba. Antonio Jagodić, također u bacanju kugle od 4 kg ,
iznenađuje sve svojim hicem jer kuglu baca na12,97 metara te osvaja brončanu medalju. Kadetkinja Dolores Ćosić ponovno se penjala na postolje po
dvije brončane medalje. Jednu osvaja skokom u dalj od 5,08 metara, a drugu na 60 metara u finalu gdje je istrčala dionicu za 8,09 sekundi. U
kvalifikacijama Dolores je 60 metara otrčala za 8,08 sekundi što je ujedno i novi klupski rekord.
Luka Janković na 60 metara prepone osvaja 6.
mjesto s rezultatom 10,20 sekundi što je također novi dvoranski klupski rekord. Patrik Pavlin osvojio je 7. mjesto na 60 metara za 7,89 sekundi.
Patriku je to prva utrka ispod 8,00 sekundi, a ujedno i novi dvoranski rekord kluba. Kadet Tin Erceg trčao je na 60 metara s vremenom od 8,25 sekundi
te je osvojio 17. mjesto. Kadetkinja Ana Fresl istrčala je 60 metara za 8,76 sekundi i osvojila 18. mjesto, a u skoku u dalj s 4,22 metra dosegnula