Samoborke slomile Trešnjevku

24. siječnja 2014.
1.162 Pregleda

U 15. kolu 1. HRL Samoborke su „oplemenile“ bodove s gostovanja u Dugom Selu novom pobjedom u domaćoj utakmici protiv Trešnjevke.

Bolje
su susret otvorile gošće i dalekometnim projektilima Ane Toth najavile da su došle po pobjedu. No, domaće igračice su u početnim trenucima
pogocima Ivane Lovrić i Martine Ćorković držale rezultatski priključak, a u 12. minuti prešle u vodstvo (7:6). Završnica prvog dijela u
potpunosti je pripala Lavicama koje su slomile otpor gošći i otišle na velikh pet razlike. U tom dijelu susreta treba pohvaliti učinak Maje
Kozlovec koja je nepogrešiva pogađala s krila, a uspješno su se pridodavale i Kristina Pasarić te Ivona Štrkalj. Naravno, dirigentsku palicu
ponovno je u rukama imala odlična Ivana Lovrić.

U nastavku se situacija nije nimalo promijenila. Igračice trenera Kosa držale su stvari
pod kontrolom i pobjeda niti jednog trenutka nije dolazila u pitanje. Kod gošći je pokušavala Nina Jukopila, u listu strijelaca upisivale su se
Mrmić, Zovko i Blažek, no kada je situacija počela bivati ozbiljnom na golu se „ukazivala“ Biljana Pilić koja je otklonila sve gostujuće nade
u trijumf.

Vrijedi istaknuti da su Samoborke, nakon dugo vremena, odigrale utakmicu bez zvučne podrške svojih najglasnijih navijača. Istina,
oni su pristigli na utakmicu, no mirno su sjeli na tribinu i odgledali susret.