Košarkaši Samobora pobjedom nastavljaju prvenstvo

9. siječnja 2012.
649 Pregleda

Košarkaši Samobora su u subotu, 7. siječnja, u utakmici prvog kola nastavka prvenstva, pobijedili ekipu Novske s 99:72. Samoborcu već u prvih 5
minuta ostvaruju vodstvo od 17:2. Tada ulazi rezervna postava koja se ne snalazi i gosti vrlo brzo dolaze do izjednačenja. Drugu četvrtinu igra
ponovo najjači sastav Samoboraca koji do poluvremena odličnom obranom i učinkovitim napadom ostvaruje 24 koša prednosti za mirniji nastavak. U
drugom poluvremenu ponovo igra druga postava Samoboraca i to puno bolje te na kraju Samoborski košarkaši zasluženo i uvjerljivo slave protiv
nedorasle ekipe Novske kojoj slijedi grčevita borba za ostanak u ligi. Među Samoborcima najučinkovitiji su bili Nakić s 14, Bekavac s 13 i
Ribarić s 12 koševa. Kod Novske odlično je odigrao najiskusniji Piacun s 25 koševa i 10 asistencija. Ovom pobjedom Samoborci su bodovno sustigli
vodeću Goricu koja je uvjerljivo izgubila od ekipe Kaptola i to na domaćem terenu.