11. Prvenstvo veterana; Treći naslov Dragovoljcu, Samobor ispao u četvrtfinalu

12. listopada 2010.
Komentari isključeni
1.406 Pregleda

Proteklog vikenda u Rovinju je odigrano 11. Prvenstvo veterana Hrvatskog nogometno saveza. Među 21-om ekipom natjecali su se i veterani Samobora koji
su sa ostvarenim učinkom od 2 pobjede i jednim porazom natjecanje završili u četvrtfinalu.

Samoborci su u skupini svladali Garić iz
Garešnice rezultatom 6:1 ( Drvenkar 2, Kovačić, Ašanin, Išlić, Vitko// Žunac) i Osvit iz Đelekovca s 3:1 (Kovačić, Kižlin,
Ažanin // Sović
) te su kao prvoplasirani u skupini izborili nastup u četvrtfinalu.

U četvrtfinalu naši nogometaši izgubili su od TŠK
Topolovca s 3:0 (Kovačević 3) i tako završili nastup na ovogodišnjem prvenstvu veterana.

REZULTATI PO SKUPINAMA

SKUPINA “A”
1. HRVATSKI DRAGOVOLJAC 2 2 0 0 7 – 1 6
2. UNV PRVA NOGOMETNA LOPTA ŽUPANJA 2 1 0 1 3 – 3 3
3. MLADOST
OBREZINA 2 0 0 2 0 – 6 0

MLADOST OBREZINA – HRVATSKI DRAGOVOLJAC 0 – 4 (Gavran 3,Pavlović)
UNV PRVA NOGOMETNA LOPTA – MLADOST
OBREZINA 2 – 0 (Buljević,Miličević)
HRVATSKI DRAGOVOLJAC – UNV PRVA NOGOMETNA LOPTA 3 – 1 (Vukoja 2,Duspara // Rešić)

SKUPINA
“B”
1. SLATINA 2 1 1 0 3 – 2 4
2. VNK PAZIN 2 1 1 0 2 – 1 4
3. VRBOVEC 2 0 0 2 1 – 3 0

VNK PAZIN – VRBOVEC 1 – 0
(Bakša)
SLATINA – VNK PAZIN 1 – 1 (Jusup//Zgrablić)
VRBOVEC – SLATINA 1 – 2 (Kovačić//Janečić,Jusup)

SKUPINA “C”

1. ZAGOREC KRAPINA 3 3 0 0 8 – 0 9
2. VNK GAJNICE ZAGREB 3 1 1 1 9 – 2 4
3. MOSLAVINA KUTINA 3 1 1 1 6 – 3 4
4. VODICE VODICE 3
0 0 3 1 – 19 0

VNK GAJNICE – MOSLAVINA 0 – 0
ZAGOREC – VODICE 4 – 0 (A.Ferček, Mar.Kovačec, Bočkaj, D.Zubić)
ZAGOREC – VNK
GAJNICE 2 – 0 (Horvatek, Mar.Kovačec)
VODICE – MOSLAVINA 1 – 6 (Erceg// Cerovec 2, Mezak, Jozanović, Krznarić, Sertić)
MOSLAVINA –
ZAGOREC 0 – 2 (A.Ferček, Mar.Kovačec)
VNK GAJNICE – VODICE 9 – 0 (Jablan 2, Terzić 2, Petrčić 2, Dodić 2, Moguljak)

SKUPINA
“D”
1. ŠKABRNJA 2 2 0 0 4 – 1 6
2. VNK LEGE OSIJEK 2 1 0 1 5 – 2 3
3. LEPOGLAVA 2 0 0 2 0 – 6 0

VNK LEGE – LEPOGLAVA 4
– 0 (Mijatović 2, Pranjić, Borojević)
ŠKABRNJA – VNK LEGE 2 – 1 (Brkić, Verunica// Periša)
LEPOGLAVA – ŠKABRNJA 0 – 2
(Brkić, Verunica)

SKUPINA “E”
1. VIŠNJEVAC OSIJEK 2 2 0 0 5 – 1 6
2. SPARTAK MALA SUBOTICA 2 1 0 1 4 – 2 3
3. HNK RIJEKA 2
0 0 2 0 – 6 0

HNK RIJEKA – SPARTAK 0 – 3 bb (HNK Rijeka nije došla)
VIŠNJEVAC – HNK RIJEKA 3 – 0 bb (HNK Rijeka nije došla)

SPARTAK – VIŠNJEVAC 1 – 2 (Marčec// Lijić, Gradinjan)

SKUPINA “F”
1. TŠK TOPOLOVAC 2 2 0 0 5 – 1 6
2. SV. JAKOV DICMO
2 1 0 1 2 – 3 3
3. MOSTANJE ALL KARLOVAC 2 0 0 2 2 – 5 0

TŠK TOPOLOVAC – MOSTANJE ALL 3 – 1 (Svilokos, Dr.Klarić, Kovačević)

SV. JAKOV DICMO – TŠK TOPOLOVAC 0 – 2 (Kovačević, Bizjak)
MOSTANJE ALL – SV. JAKOV DICMO 1 – 2 (Žgela// Brkić, Vuka)

SKUPINA “G”
1. SAMOBOR 2 2 0 0 9 – 2 6
2. GARIĆ GAREŠNICA 2 1 0 1 4 – 7 3
3. OSVIT ĐELEKOVEC 2 0 0 2 2 – 6 0

SAMOBOR – GARIĆ 6 – 1 (Drvenkar 2, Kovačić, Ašanin, Išlić, Vitko// Žunac)
OSVIT – SAMOBOR 1 – 3 (Sović// Kovačić, Kižlin,
Ašanin)
GARIĆ – OSVIT 3 – 1 (Žunac 3 // Držaić)

1/4 – FINALE
HRVATSKI DRAGOVOLJAC – VNK GAJNICE 3 – 1 (Fumić,
Karoglan, Miletić // Božikov)
SLATINA – ZAGOREC 1 – 3 (Stipanić // Mar.Kovačec, Antolić, Šimunić)
ŠKABRNJA – VIŠNJEVAC 2 – 4
(Brkić 2 // Gradinjan 2, Grčan, Jakovčević)
TŠK – SAMOBOR 3 – 0 (Kovačević 3)

1/2 – FINALE
HRVATSKI DRAGOVOLJAC –
ZAGOREC 3 – 2 (Karoglan, Miletić, Pavlović // Mužar, I.Zubić)
VIŠNJEVAC – TŠK 3 – 0 bb – većini igrača TŠK-a istekli liječnički
pregledi te nisu imali dovoljan broj igrača za započeti utakmicu

UTAKMICA ZA 3. MJESTO
ZAGOREC – TŠK 3 – 0 bb – večini
igrača TŠK-a istekli liječnički pregledi te nisu imali dovoljan broj igrača za započeti utakmicu

FINALNA UTAKMICA
HRVATSKI
DRAGOVOLJAC – VIŠNJEVAC 2 – 0
Rovinj,Valbruna centar, igralište s umjetnom travom, gledatelja 100.
Sudac: Marin VIDULIN (Kanfanar)
Pomoćnici: Damir VOLF i Slaven SKENDER (oba Rijeka)
Delegat: Vinko ČULINA (Zadar)
Strijelci: 1 – 0 Miletić 33′ 2 – 0 Vukoja 41′

Hrv.dragovoljac: Orgulan, Maršić, Kelava, Ferenčina, Duspara, Miletić, Pavlović, Jukić, Martinović, Fumić, Vukoja (još su
igrali: Didaković, Novosel, Biškup, Prgomet, Gavran, Jagarčec, A.Musa) – voditelj Damir ŠKARO

Višnjevac: Bošnjak, Maršić,
Gradinjan, Agbaba, Jakovčević, Lijić, Stjepanek, Štulac, Parat, Šuto, Nikolić (još je igrao: Marinović) – voditelj Darko KOLESARIĆ

Hrvatski dragovoljac zasluženo je obranio naslov pobjednika (ukupno 3. naslov) boljom igrom u finalnoj utakmici, u kojoj se Višnjevac
uglavnom dobro i organizirano branio, ali zbog malog fonda igrača nije bilo snage za nešto više. Početkom drugog poluvremena,dvije odlične akcije
Dragovoljca, završio je prvo Miletić,a zatim i najbolji igrač prvenstva, Vukoja, neobranjivim udarcima glavom s druge stative.

NAJBOLJI
STRIJELAC: Dario KOVAČEVIĆ (TŠK Topolovac) – 5 golova
NAJBOLJI VRATAR: Velibor BOŠNJAK (Višnjevac)
NAJBOLJI IGRAČ: Dragan VUKOJA
(Hrvatski dragovoljac)

radiosamobor.hr

Web stranica na domeni radiosamobor.hr pokrenuta je 2008. godine. Dvije godine kasnije prvim redizajnom i količinom objavljenih članaka postaje portal. Drugi redizajn i promjenu funkcionalnosti doživljava 2014. godine.

Komentari nisu dopušteni.